Niemcy krytykują Lewandowskiego. "Nie zostałby piłkarzem światowej klasy"

- Uznanie piłkarza w dzisiejszych czasach mierzy się pieniędzmi. W rzeczywistości w sporcie chodzi o wiele więcej. Dokąd zmierzamy? - pyta Felix Neureuther, były niemiecki narciarz alpejski w programie "Servus TV".

Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium i nie zamierza wypełnić kontraktu obowiązującego do końca czerwca 2023 roku. Początkowo mistrzowie Niemiec nie chcieli słyszeć o sprzedaży Lewandowskiego (słynne "Basta" od Olivera Kahna), ale obecnie są skłonni rozstać się z reprezentantem Polski za około 60 milionów euro. Mimo wszystko Bayern Monachium liczy na to, że Lewandowski wróci do treningów 12 lipca.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Uznany narciarz alpejski krytykuje Lewandowskiego. "Uznanie dziś mierzy się pieniędzmi i pensją"

Felix Neureuther, wielokrotny medalista mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim, odniósł się do sprawy Roberta Lewandowskiego w programie "Servus TV". 38-latek nie jest zadowolony z sytuacją z kapitanem reprezentacji Polski w roli głównej. - Uznanie piłkarza w dzisiejszych czasach mierzy się pieniędzmi, a w rzeczywistości chodzi o wiele więcej w tym sporcie. Nie chodzi o to, czy zarabiam 24, czy też 26 milionów euro rocznie. Dokąd zmierzamy? Chłopcy z jakiegoś powodu zaczęli trenować ten sport, ja go kocham, ale teraz coś takiego nie istnieje - powiedział były narciarz alpejski w programie "Servus TV".

Neureutherowi wtórował dziennikarz Uli Koeller, ale użył dużo mocniejszych słów. - Myślę, że to, co obecnie robi Robert Lewandowski sprawia, że mógłby zapaść się pod ziemię. Jego rozumowanie jest o krok niżej, to on musi szanować klub i wykazywać uznanie wobec niego. W żadnym innym klubie nie zostałby piłkarzem światowej klasy - stwierdził Niemiec.

Felix Neureuther nie jest przypadkową osobą. To zadeklarowany kibic Bayernu

Felix Neureuther był uznanym narciarzem alpejskim i uchodził za specjalistę od slalomu. Niemiec wygrał 13 Pucharów Świata i został najbardziej utytułowanym niemieckim narciarzem wszechczasów. Poza tym Felix Neureuther zdobył pięć medali w mistrzostwach świata, z czego aż trzy w slalomie. Jedyny złoty medal na mistrzostwach zdobył w 2005 roku w Bormio w rywalizacji drużynowej. Neureuther jest też zadeklarowanym kibicem Bayernu Monachium i zna się od najmłodszych lat z Bastianem Schweinsteigerem.

Więcej o: