Wyznaczono datę dla Lewandowskiego. Bayern myśli o nowym sezonie

Bayern Monachium rozpocznie proces przygotowania do sezonu 2022/2023 w najbliższą sobotę, czyli 2 lipca. Klub spodziewa się, że Robert Lewandowski wróci do treningów 12 lipca - informuje Maximilian Koch, dziennikarz "Abendzeitung Muenchen".

Robert Lewandowski zdecydował, że nie przedłuży kontraktu z Bayernem Monachium, który wygasa z końcem czerwca 2023 roku. Kapitan reprezentacji Polski chciałby dołączyć do FC Barcelony, natomiast mistrzowie Niemiec nie zamierzają tak łatwo pozwolić na rozstanie się z Lewandowskim. Według najnowszych doniesień Bayern Monachium chciałby uzyskać około 60 milionów euro, a oferta FC Barcelony jest dużo mniejsza.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Robert Lewandowski ma dołączyć 12 lipca na zgrupowanie Bayernu Monachium. Ale piłkarz woli odejść

Maximilian Koch, dziennikarz "Abendzeitung Muenchen" zdradza, jak Bayern Monachium rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. W sobotę 2 lipca część zawodników pojawi się na badaniach oraz testach sprawnościowych. Dwa dni później odbędzie się pierwszy oficjalny trening, jeszcze bez udziału reprezentantów swoich krajów. Większość zawodników wróci do treningów już 8 lipca, natomiast kilku z nich będzie miało jeszcze kilka dni urlopu i pojawią się w Monachium 12 lipca. W tym ostatnim gronie jest Robert Lewandowski.

Niemiecki oddział Sky przedstawił, jak obecnie wygląda sytuacja Roberta Lewandowskiego. Kapitan biało-czerwonych nie wyobraża sobie pozostania w Bayernie i nie chce wznowić treningów przed rozpoczęciem nowego sezonu. Lewandowski ma już być dogadany z FC Barceloną, a Bayern Monachium miał zmienić swoje podejście i jest gotów sprzedać Polaka za około 60 milionów euro. W tym momencie władze Bayernu grają na czas, ponieważ chcą znaleźć następcę Lewandowskiego, ale też chcą uregulować kwestię zapłaty z Barceloną za napastnika.

Robert Lewandowski ma podpisać trzyletni kontrakt z FC Barceloną, dzięki któremu zarobi około 16 milionów euro brutto (dziewięć milionów euro netto). - Barcelona będzie do końca starała się o to, by go pozyskać, ale na ten moment nie można być przesadnym optymistą w tej kwestii. Jest numerem jeden na liście życzeń Barcelony, która przekonała obóz Roberta Lewandowskiego, że zrobi absolutnie wszystko, aby go pozyskać. Władze Barcy przekazały także, że bardzo doceniają to, co robi sam Lewandowski - mówi Sport.pl Toni Juanmarti z Relevo.

Więcej o: