Dwa tysiące kibiców wita nowego trenera w klubie Bundesligi. "Niesamowite"

Daniel Farke na początku czerwca został ogłoszony nowym trenerem Borussii Monchengladbach. Na pierwszych zajęciach pod wodzą Niemca przywitało go dwa tysiące fanów.

Borussia Moenchengladbach nie zaliczyła minionego sezonu do udanych. Niemiecki klub zajął dopiero 10. miejsce w Bundeslidze i pożegnała się ze swoim trenerem Adim Hutterem. Jego rolę przejął Daniel Farke, na którego liczą kibice zespołu z Moenchengladbach.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Farke nowym trenerem. Powitało go dwa tysiące fanów

Farke kilka dni temu poprowadził pierwszy trening z Borussią Moenchengladbach. Na zajęciach pojawiło się dwa tysiące fanów. Farke nie krył zadowolenia po pierwszym dniach z zespołem. 

- To było niesamowicie piękne i wspierające przyjęcie przed tak wieloma widzami. Jestem tu, w Borussia Park, dopiero od kilku dni, ale czuję się trochę jak w domu - powiedział Niemiec cytowany przez "Kickera".

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Przy takiej liczbie kibiców czułbyś się jakbyś szedł na pierwszy mecz sezonu, tak wiele się tutaj dzieje. Widać, jak wiele emocji jest w tym klubie i ile blasku ten klub może nadać - dodał Farke.

Borussia Moenchengladbach liczy na lepszy sezon

Zespół z Moenchengladbach nie może zaliczyć zeszłego sezonu do udanych. 10. miejsce w Bundeslidze nie jest zadowalające zarówno dla fanów, jak i władz klubu. Nowy trener ma sprawić, że kolejne rozgrywki będą lepsze. - Jestem również w dobrym nastroju przed kolejnym sezonem - zaznaczył Farke.

W tym celu klub postanowił też wzmocnić kadrę. Nowym zawodnikiem został Oscar Fraulo. 18-latek imponował techniką już podczas pierwszych zajęć. - Pierwsze wrażenie jest dobre. Jest pewnym siebie chłopakiem - powiedział szkoleniowiec. Nowym piłkarzem Borussii może zostać także Ko Itakura z Manchesteru City

Więcej o: