Dlaczego Barcelona? Hiszpanie piszą o Lewandowskim. "Jest zakochany"

Kataloński "Sport" napisał artykuł o tym, dlaczego Robert Lewandowski chciałby dołączyć do Barcelony. - Wie, że może bardzo dużo zyskać medialnie i wizerunkowo. Poza tym Robert pokochał Hiszpanie, gdzie dwa lata temu kupił sobie dom na Majorce - czytamy.

- Na dziś pewne jest, że moja historia z Bayernem dobiegła końca. Po ostatnich miesiącach nie wyobrażam sobie dalszej współpracy. Transfer będzie dobrym rozwiązaniem dla obu stron. I wierzę, że Bayern nie zatrzyma mnie tylko po to, że może to zrobić - oświadczył kilka tygodni temu Robert Lewandowski, czym wywołał burzę w Monachium. I choć władze Bayernu twierdzą, że nie chcą go sprzedać, to wiele wskazuje, że to był ostatni sezon Polaka w Monachium.

Lewandowski ma trafić do Barcelony, dla której stał się priorytetowym transferem na to lato. Kataloński "Sport" tłumaczy, dlaczego wybór padł akurat na Barcę.

- Lewandowski kocha Hiszpanię. Dwa lata temu kupił dom w miejscowości Calvia na Majorce. Od tamtego czasu przyjeżdża tu regularnie. Był widziany, jak z żoną spacerowali w malowniczym miasteczku w Serra de Tramuntana. Polak jest zakochany w Hiszpanii, klimacie, kulturze, jedzeniu. To kolejny powód, dla którego chce wylądować w Barcelonie. Jest i oczywiście wątek sportowy, który jest najważniejszy. Marzy o tym, by przywrócić Barcelonę na szczyt. Być może Lewandowski mógłbym w ogóle zamieszkać na Majorce, gdy zakończy karierę. Poza tym Lewandowski uważa, że podpisanie kontraktu z Barcą oznacza bardzo duży jakościowy skok na poziomie medialnym i wizerunkowym" - czytamy w artykule. 

Umowa Lewandowskiego

Kontrakt Lewandowskiego z Bayernem wygasa w czerwcu 2023 roku. Wszystko wskazuje na to - a po słowach Lewandowskiego tym bardziej - że nie zostanie przedłużony. A nawet wypełniony, bo nie dość, że 34-letni napastnik odrzucił propozycję nowej umowy, to z jego otoczenia już od kilku tygodni wypływają sygnały, że chciałby opuścić Bayern już teraz, latem. I przenieść się właśnie do Barcelony.

Przed Bayernem decyzja czy pozwolić odejść Lewandowskiemu już teraz i jeszcze coś na nim zarobić, czy zatrzymać w klubie na przyszły sezon, by wypełnił kontrakt. Na razie wszyscy w Monachium powtarzają, że w grę wchodzi tylko ta druga opcja. Wszyscy poza Lewandowskim, który piłkarzem Bayernu jest od 2014 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.