Niemcy szybko reagują na doniesienia o transferze Ronaldo do Bayernu

Hiszpański dziennik "AS" podał zaskakującą informację, jakoby Cristiano Ronaldo miał się przenieść do Bayernu Monachium w przypadku odejścia Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. Doniesienia te szybko jednak zostały zdementowane przez niemieckich dziennikarzy - Christiana Falka i Floriana Plettenberga.

Doniesienia hiszpańskiej prasy niejako łączą wątki Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo. Nie od dziś wiadomo, że kapitan reprezentacji Polski wyraził chęć odejścia z Bayernu Monachium. Jego celem jest pożegnanie z klubem ze stolicy Bawarii na rok przed wygaśnięciem kontraktu i przejście do FC Barcelony.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Wnętrze stadionu PogoniNowy stadion w Szczecinie zachwyca. Perła za 365 mln zł

Ronaldo zastąpi Lewandowskiego w Bayernie?

Od momentu pojawienia się pierwszych informacji o planach 33-latka, władze Bayernu Monachium cały czas dementują te doniesienia. Oliver Kahn i Hasan Salihamidzić otwarcie twierdzą, że skoro Robert Lewandowski ma ważny kontrakt jeszcze przez rok, to go wypełni. Sam Polak jest jednak zdeterminowany, aby zmienić otoczenie.

Jeśli taki transfer dojdzie do skutku i kapitan biało-czerwonych faktycznie trafi do Katalonii, jego miejsce w Monachium może zająć Cristiano Ronaldo - takie informacje przekazał hiszpański dziennik "AS". Portugalczyk ma ponoć nie mieć nadziei na to, że z Manchesterem United zdoła sięgnąć po ważne trofea, co w Bayernie miałoby być znacznie łatwiejsze do zrealizowania.

Niemieccy dziennikarze dementują doniesienia

Choć informacje przekazane przez hiszpańską prasę, póki co można było traktować zaledwie jako plotki, sens takich ruchów mógłby być całkiem uzasadniony. Póki jednak żadna ze stron nie wyda oficjalnego stanowiska, trudno uznać takie doniesienia za zgodne z rzeczywistością.

Wydaje się, przynajmniej na ten moment, że takiego stanowiska ze strony żadnej ze strony nie będzie. Christian Falk z "Bilda" oraz Florian Plettenberg ze "Sky Sports Deutschland" zdementowali na Twitterze, że Cristiano Ronaldo może latem przenieść się do Bayernu Monachium.

Przemysław PłachetaPrzemysław Płacheta może odejść z Norwich i zmienić klub

Informacje niemieckich dziennikarzy sprawiają, że w kwestii przyszłości Lewandowskiego w dalszym ciągu jest wiele niewiadomych. Jeżeli Polak odejdzie do FC Barcelony, a jednocześnie mistrzowie Niemiec nie będą chcieli sprowadzić Cristiano Ronaldo, to i tak można zakładać, że latem w miejsce 33-latka na Allianz Arena pojawi się inny ofensywny piłkarz.

Więcej o: