Gwiazda RB Lipsk podpisała kontrakt. 60 mln euro. Promocja

Christopher Nkunku tego lata nie odejdzie z RB Lipsk. 24-letni Francuz podpisał nowy kontrakt, którego ważność została wydłużona o dwa sezony, do 2026 roku. W umowie pojawił się jednak zapis, że w przyszłym roku będzie mógł odejść za co najmniej 60 milionów euro, co wydaje się być sporą promocją.

Francuz postanowił zakończyć wszelkie plotki dotyczące jego przyszłości. Choć wiele europejskich klubów wyrażało zainteresowanie wychowankiem PSG, Nkunku złożył podpis pod nową umową. Jego stary kontrakt obowiązywał do 2024 roku i zapewniał mu zarobki na poziomie trzech milionów rocznie. Teraz jego pensja wzrośnie ponad dwukrotnie - do poziomu siedmiu milionów euro.

Zobacz wideo Rozwód Lewandowskiego z Bayernem? "Można to było zrobić z większą klasą"

Nkunku będzie mógł odejść z Lipska w przyszłym roku

W ostatnich tygodniach najczęściej w kontekście ewentualnego transferu Nkunku wymieniano takie drużyny, jak Manchester United, Chelsea czy PSG, z którego przenosił się do RB Lipsk. Szef klubu Oliver Mintzlaff wielokrotnie jednak podkreślał, że w żadnych okolicznościach nie będzie chciał oddać swojego najlepszego zawodnika.

Władze klubu z Lipska oświadczyły, że nie będą nawet siadać do rozmów, jeśli oferta będzie niższa niż 80 milionów euro. Żaden klub jednak nie chciał wydać na 24-latka takich pieniędzy tego lata. Co jednak istotne, nowy kontrakt sprawia, że zainteresowani będą mieli nieco łatwiej, jeśli chodzi o transfer.

W przedłużonej umowie Nkunku znalazł zapis, zgodnie z którym Francuz w 2023 roku będzie mógł się przenieść do jednego z topowych klubów. Minimalna akceptowalna przez władze klubu z Bundesligi opłata wyniesie wówczas już tylko 60 milionów euro plus ewentualne bonusy.

Nkunku chce walczyć o mistrzostwo Niemiec

W jednym z ostatnich wywiadów dotyczących swojej przyszłości, Christopher Nkunku otwarcie powiedział, że chce pomóc w realizacji planów swojego klubu i na poważnie włączyć się do walki z Bayernem Monachium i Borussią Dortmund o mistrzostwo Niemiec. Nowy kontrakt sprawi, że w nowym sezonie Nkunku z pewnością będzie kluczową postacią w drodze po realizację tego celu.

W ostatnim sezonie 24-letni Francuz był zdecydowanie najważniejszym piłkarzem w zespole RB Lipsk. Nkunku rozegrał 50 meczów we wszystkich rozgrywkach i brał udział w 54 akcjach bramkowych - 35 razy sam wpisywał się na listę strzelców, a 19 razy asystował przy bramkach kolegów z drużyny.

Więcej o: