FC Barcelona przygotowuje trzecią ofertę za Lewandowskiego. Media ujawniają sumę

FC Barcelona jest zdeterminowana, by pozyskać Roberta Lewandowskiego. Jak donosi hiszpański "Sport", Katalończycy przygotowują trzecią ofertę. Zdaniem dziennikarzy ta powinna w końcu usatysfakcjonować Bawarczyków. Do negocjacji pomiędzy klubami ma dojść jeszcze w tym tygodniu.

Robert Lewandowski jest jednym z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym. Polak nie zamierza kontynuować współpracy z Bayernem Monachium i chce opuścić klub już tego lata. 33-latek porozumiał się już nawet z FC Barceloną, ale na drodze pojawiło się kilka przeszkód. Jedną z nich są problemy finansowe katalońskiego zespołu.

Zobacz wideo Rozwód Lewandowskiego z Bayernem? "Można to było zrobić z większą klasą"

FC Barcelona zdeterminowana, by pozyskać Lewandowskiego. Negocjacje z Bayernem jeszcze w tym tygodniu

Katalończycy już w maju złożyli pierwszą ofertę za polskiego napastnika. Wicemistrzowie Hiszpanii byli skłonni zapłacić Bayernowi 32 miliony euro. Jednak propozycja została natychmiast odrzucona. Kolejna oferta opiewała na identyczną kwotę plus pięć milionów w bonusach, ale i taka suma nie usatysfakcjonowała Bawarczyków. Bowiem niemiecki klub zażądał minimum 50 milionów euro za swojego najlepszego piłkarza.

Robert LewandowskiLewandowski odrzucił ofertę Chelsea. "Ma tylko jeden cel"

Co więcej, obecny pracodawca Lewandowskiego postawił jeszcze jeden warunek - władze drużyny rozpoczną rozmowy z innymi zespołami na temat transferu 33-latka tylko wtedy, gdy zakontraktują nowego napastnika. I wydaje się, że właśnie ten postulat został spełniony. Jak donosi hiszpański "Sport", Bayern podpisał już umowę z Sadio Mane. Oficjalne potwierdzenie transferu Senegalczyka ma nastąpić we wtorek. W tej sytuacji Bawarczycy są skłonni przystąpić do rozmów na temat sprzedaży kapitana reprezentacji Polski.

Według hiszpańskich mediów, negocjacje pomiędzy niemieckim zespołem, a Katalończykami mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu. W związku z powyższym FC Barcelona przygotowuje już kolejną ofertę, która tym razem powinna spełnić oczekiwania Bawarczyków. Nowa propozycja ma opiewać na kwotę 40 milionów euro plus 8-10 milionów w bonusach. Nieco inną wersję przedstawił monachijski "Abendzeitung". Zdaniem niemieckich redaktorów Barcelona może zaoferować 50 milionów euro, a nawet nieznacznie przekroczyć tę kwotę. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Transfer Romelu Lukaku coraz bliżej. Chelsea obniżyła cenęTransfer Romelu Lukaku coraz bliżej. Chelsea obniżyła cenę

Jeśli Bayern przystanie na warunki Katalończyków, to zostanie pobity polski rekord transferowy. Jak do tej pory najdroższym piłkarzem był Krzysztof Piątek, za którego AC Milan musiał zapłacić aż 35 milionów euro. 

Więcej o: