"Widzę dużą szansę, że będziemy mieli atrakcyjną drużynę z Lewandowskim w składzie"

- Widzę duże szansę na to, że w przyszłym sezonie będziemy mieli atrakcyjną drużynę z Robertem Lewandowskim w składzie - stwierdził Uli Hoeness, honorowy prezydent mistrzów Niemiec.

- Na dziś pewne jest, że moja historia z Bayernem dobiegła końca. Po ostatnich miesiącach nie wyobrażam sobie dalszej współpracy. Transfer będzie dobrym rozwiązaniem dla obu stron. I wierzę, że Bayern nie zatrzyma mnie tylko po to, że może to zrobić - oświadczył niedawno Robert Lewandowski. Ale w Monachium nie wszyscy podzielają zdanie Polaka.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Juventus zaklepał transfer gwiazdy Eintrachtu. Wielkie wzmocnienieJuventus zaklepał transfer gwiazdy Eintrachtu. Wielkie wzmocnienie

Przed Bayernem decyzja czy pozwolić odejść Lewandowskiemu już teraz i jeszcze coś na nim zarobić, czy zatrzymać w klubie na przyszły sezon, by wypełnił kontrakt. Znowu głos w jego sprawie zabrał Uli Hoeness, honorowy prezydent mistrzów Niemiec. 

- Zdecydowanie jestem za tym, żeby pozostał z nami na kolejny rok. W Bayernie bardzo intensywnie pracują nad nowym zespołem. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to widzę dużą szansę na to, że w przyszłym sezonie będziemy mieli atrakcyjną drużynę z Robertem Lewandowskim w składzie - cytuje Hoenessa "Sport1".

- Na razie sprawy nie potoczyły się tak, jak Lewandowski, a zwłaszcza jego agent specjalny [Pini Zahavi - red], sobie wyobrażali. I wtedy człowiek jest zły. Jednak radziłbym wszystkim zainteresowanym stronom zachować obiektywizm i nie dopuszczać do eskalacji, a wtedy słońce znów zaświeci nad domem Lewandowskiego i Bayernu - zakończył Hoeness.

O jakich ambitnych planach mówiła legenda Bayernu? Przede wszystkim chodzi o pozyskanie Sadio Mane, który we wtorek ma przejść testy medyczne. Liverpool ma zarobić na Senegalczyku około 40 milionów euro. Mane podpisze z Bawarczykami trzyletni kontrakt. 

- Czy Przyjście Mane ma wpływ na sytuację reprezentanta Polski? Nie. Bawarczycy nadal pozostają na swoim stanowisku i nie chcą zrezygnować z usług Lewandowskiego przed wygaśnięciem kontraktu - niedawno pisali dziennikarze sport1.de.

Przed Bayernem decyzja czy pozwolić odejść Lewandowskiemu już teraz i jeszcze coś na nim zarobić, czy zatrzymać w klubie na przyszły sezon, by wypełnił kontrakt. Na razie wszyscy w Monachium powtarzają, że w grę wchodzi tylko ta druga opcja. Wszyscy poza Lewandowskim, który piłkarzem Bayernu jest od 2014 roku.

Sebastian HallerBorussia znalazła następcę Haalanda. Bayernowi się nie udało, a BVB coraz bliżej

Letnie wzmocnienia Bayernu

Do tej pory Bayern zaklepał sobie już dwa transfery. Oba z Ajaksu Amsterdam. Kontrakt podpisał prawy obrońca Noussair Mazraoui oraz pomocnik Ryan Gravenberch. Pierwszy przyszedł jako wolny zawodnik, a drugi kosztował niespełna 20 milionów euro wg. "Transfermarktu".

Więcej o: