Mueller po meczu z Anglią pytany o Lewandowskiego. Obrócił wszystko w żart

Odejście Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium jest jednym z głównych tematów w tamtejszych mediach. O całą sytuację pytani są również koledzy Polaka z zespołu. Po meczu reprezentacji Niemiec do sprawy po raz kolejny odniósł się Thomas Mueller. Niemiec postanowił tym razem zażartować z całej sytuacji.

Sporo wskazuje na to, że już tego lata Robert Lewandowski może przenieść się z Bayernu Monachium do Barcelony. Polski napastnik wykorzystuje każdą kolejną okazję aby przypomnieć o tym, że jego przygoda w niemieckiej ekipie dobiegła końca. Powiedział to na konferencji prasowej na zgrupowaniu reprezentacji, w rozmowie z Onetem i w końcu w wywiadzie z "Bildem".

Zobacz wideo "Nikt z Bayernu nie dzwonił. Lewandowski nie miał pretensji". Rozmowa z Jakubem Kwiatkowskim

Ferran Torres wprost o transferze Lewandowskiego. Ferran Torres wprost o transferze Lewandowskiego. "Duma"

Słowa Lewandowskiego wywołują burzę w Niemczech. Niektórzy eksperci stają po stronie Polaka. - Można zauważyć, że coraz więcej piłkarzy chce odejść z Bayernu. W przeszłości tak nie było. To na pewno nie rzuca dobrego światła na klub. Niektórzy piłkarze nie czują się w nim komfortowo. Rozumiem Lewandowskiego. Zawodowiec zauważa, że w klubie coś się zmienia, że zaplecze się wykrusza, że pewne rzeczy nie są takie, do jakich się przywykło – stwierdził Lothar Matthaeus.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Pojawiają się również teksty krytykujące Lewandowskiego. Niemiecki dziennikarz Pit Gottschalk opublikował na łamach Sport1.de felieton, w którym napisał, że Polak "oszalał", a stawiany mu pomnik należy "jak najszybciej wysadzić w powietrze".

Thomas Mueller został zapytany o Lewandowskiego. Odpowiedział w swoim stylu

O całą sytuację często pytani są inni piłkarze Bayernu Monachium. Po meczu reprezentacji Niemiec z Anglią (1:1) w Lidze Narodów przepychanki między klubem a Lewandowskim skomentował Thomas Mueller. Zrobił to w swoim stylu, czyli obracając całą sprawę w żart.

-Trochę ruchu w tym temacie nie zaszkodzi. Wielokrotne odgrzewanie tego, co stare, może też smakować tak, jak gotowanie w mikrofalówce. Nie przeszkadza mi, że zupa wciąż się gotuje – powiedział z uśmiechem Mueller.

Salihamidżić wyklucza odejście LewandowskiegoSalihamidzić: Lewandowski do mnie dzwonił. Rozmawialiśmy o jego wypowiedziach

Wcześniej pomocnik Bayernu wypowiedział się na ten temat całkiem poważnie. - Zobaczymy, co się stanie dalej. Oczywiście kontrakt Lewandowskiego obowiązuje jeszcze przez rok, a Bayern ma wszystko w swoich rękach. Nie ma wątpliwości, że wolelibyśmy, aby z nami został, ale wszyscy znamy ten biznes... - powiedział Mueller, cytowany przez flz.de po ostatnim meczu obecnego sezonu

- Pamiętam jak w 2009 roku Franck Ribery chciał odejść do Realu Madryt, a potem grał w Bayernie jeszcze przez dekadę. Nasza relacja na boisku jest znana, ale to może się zmienić, bo w piłce zdarzają się takie rzeczy. Jest przerwa między sezonami. Chciałbym grać z Lewandowskim nadal, choć nie jestem pewien, jaka będzie jego przyszłość. Jeśli jednak zostanie w Bayernie do 1 września, to jestem pewien, że tak jak inni piłkarze będzie grał w nowym sezonie jak najlepiej. Słaba gra to rzecz, która nie zadowala nikogo. Klub jest zawsze ważniejszy od nas piłkarzy – dodał w rozmowie z "Kickerem" na początku czerwca.

Więcej o: