Niemcy wydali wyrok: Robert Lewandowski bez klasy światowej

Prestiżowy niemiecki dziennik "Kicker" opublikował ranking napastników za rundę wiosenną w wykonaniu atakujących Bundesligi. Robert Lewandowski tym razem nie otrzymał "klasy światowej".

Przy ocenie danego zawodnika "Kicker" brał pod uwagę nie tylko występy ligowe, ale również gra danego zawodnika w europejskich pucharach. Niemieckie drużyny nie zawojowały w tym roku Ligi Mistrzów, stąd też oceniający dziennikarze mogli być nieco bardziej krytyczni. 

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

"Kicker" opublikował ranking napastników. Nikt nie otrzymał najwyższej noty, nawet Lewandowski

Być może właśnie z tego powodu, żaden z napastników nie znalazł się w polu z notą: klasa światowa, którą w poprzednim sezonie nagrodzono Roberta Lewandowskiego i Erlinga Haalanda. W tym sezonie obaj znaleźli się w zestawieniu z niższą oceną, czyli: klasa międzynarodowa (trzecia to natomiast klasa krajowa). 

Oprócz atakujących Bayernu Monachium i Borussii Dortmund "Kicker" zdecydował się umieścić w niej również łączonego z ekipą Bawarczyków Patrika Schicka z Bayeru Leverkusen, Christophera Nkunku z RB Lipsk oraz dość zaskakująco Anthony'ego Modeste z FC Kolen. Oczywiście francuski napastnik ma za sobą udany sezon, w którym zdobył 20 bramek w lidze, jednak jego klub zakończył rozgrywki ligowe w środkowej części tabeli, a on sam nie mógł zaprezentować swoich umiejętności w europejskich pucharach. 

Przewaga Lewandowskiego w liczbie zdobytych bramek i ogólnym wpływie na drużynę była widoczna nie tylko w Bundeslidze, ale również Lidze Mistrzów. Reprezentant Polski zdobył bowiem 35 bramek w lidze, czyli o 11 więcej od drugiego w zestawieniu Schicka oraz 13 w Lidze Mistrzów, gdzie lepszy od niego okazał się tylko rozgrywający znakomity sezon Karim Benzema. Co więcej, Lewandowski zdeklasował rywali także w klasyfikacji Złotego Buta, mając 14 punktów przewagi na Kylianem Mbappe oraz po o 15 punktów więcej od Benzemy i Ciro Immobile.

Oczywiście można stwierdzić, że wyniki osiągnięte w minionym sezonie przez Bayern, nie były satysfakcjonujące dla ekipy z Monachium, to Lewandowski i tak rozegrał wyjątkowo udany sezon. Stąd ranking "Kickera" może nieco dziwić, zestawiając osiągnięcia polskiego napastnika z innymi zawodnikami. Niewykluczone, iż niemieccy dziennikarze w ten sposób wyrażają swoje niezadowolenie z postawy Polaka, który zamierza opuścić Bundesligę.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lewandowski obecnie znajduje się na zgrupowaniu reprezentacji Polski i nie do końca znana jest przyszłość polskiego napastnika. 33-latek zadeklarował, że chce opuścić Bayern Monachium, jednak władze klubu, póki co stoją na stanowisku, że zawodnik zostanie w Bawarii do końca swojego kontraktu. Atakujący łączony jest natomiast z FC Barceloną.

Więcej o: