Guardiola o transferze Lewandowskiego: "Jego kariera mówi sama za siebie"

Robert Lewandowski nie zamierza kontynuować swojej kariery w Bayernie Monachium. Polak ma trafić do FC Barcelony, co postanowił skomentować Pep Guardiola, który pracował z polskim napastnikiem, gdy był trerenem zespołu mistrzów Niemiec.

Robert Lewandowski przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski, które rozpoczął mocnym uderzeniem na konferencji prasowej. - Na dziś pewne jest, że moja historia z Bayernem dobiegła końca. Po ostatnich miesiącach nie wyobrażam sobie dalszej współpracy - powiedział polski napastnik tydzień temu.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Nic nie wskazuje na to, by Robert Lewandowski mógł jeszcze pozostać w Bayernie Monachium w kolejnym sezonie. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że Polak jest związany kontraktem z zespołem mistrzów Niemiec na kolejny rok. Polski napastnik mówi wprost, że nie zamierza się pojawić na rozpoczynającym się na początku lipca obozie przygotowawczym, jeśli do tego czasu nie podpisze umowy z nowym klubem.

Britain Soccer Champions LeagueSport1.de: Lewandowski nie chce wznowić treningów z Bayernem. Bunt

Guardiola: Czy to dobry transfer dla Barcelony? Mówimy o Lewandowskim

Głos w sprawie Lewandowskiego zabrał Pep Guardiola, który trenował Polaka, gdy był szkoleniowcem Bayernu Monachium. - Czy Lewandowski to dobry transfer dla Barcelony? Jego kariera mówi sama za siebie. Mówimy o Lewandowskim. On dostosowuje się do każdego miejsca - podkreślił Hiszpan. - Ale nie wiem, czy sytuacja finansowa Barcelony pozwoli na ten transfer i nie wiem, czy Bayern pozwoli mu odejść - dodał.

Polskim napastnikiem od kilku tygodni interesuje się FC Barcelona, która złożyła już za niego pierwszą ofertę. Bayern uważa jednak, że zaproponowane przez Hiszpanów 32 miliony euro to zbyt niska kwota, by puścić Lewandowskiego. Działacze mistrzów Niemiec oczekują za Polaka co najmniej 40 milionów euro, co może okazać się problemem dla Barcelony, nadal borykającej się z gigantycznymi problemami finansowymi.

Więcej o: