Prezes Bayernu zapalił czerwone światło. Ostrzega Lewandowskiego. "Nie robiłbym tego"

- Zakładam, że Roberta Lewandowski zagra u nas w przyszłym sezonie - powiedział prezes Bayernu Monachium, Herbert Hainer.

- Na dzisiaj jedno jest pewne: moja historia z Bayernem dobiegła końca. Po tym wszystkim, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach, nie wyobrażam sobie dalszej dobrej współpracy - wypalił Robert Lewandowski na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Zobacz wideo Adam Buksa o współpracy z Lewandowskim i hierarchii wśród napastników

Kapitan reprezentacji Polski wyraził chęć odejścia z Bayernu Monachium i wszystko wskazuje na to, że chce zagrać w Barcelonie. Dziennikarz Fabrizio Romano poinformował nawet, że obie strony porozumiały się w sprawie trzyletniego kontraktu, a sam zawodnik czeka już na porozumienie między klubami.

Iga Świątek i Daria KasatkinaWielki mecz Świątek w finale. W Rosji "się nie podobało". Kasatkina mówi o UFC

Na razie jednak Bayern nie ma zamiaru sprzedawać swojego najlepszego napastnika. Otwarcie mówiły o tym najważniejsze osoby w klubie, które krytykowały wypowiedź Lewandowskiego. Chociaż niemieckie media sugerowały, że jeśli Bayern znajdzie odpowiedniego następcę, to zgodzi się na transfer Polaka, to na razie trudno wyobrazić sobie taką sytuację.

"Lewandowski zagra u nas w przyszłym sezonie"

Potwierdzają to słowa prezesa Bayernu - Herberta Hainera - który udzielił wywiadu "Bild am Sonntag". - Byłem zdziwiony, że Robert zdecydował się upublicznić coś takiego upublicznić. Na jego miejscu nie robiłbym tego. Kontrakt to kontrakt. Dokąd byśmy zmierzali, jeśli zawodnik mógłby zakończyć kontrakt przed czasem, podczas gdy my jako klub musielibyśmy mu zapłacić w całości do ostatniego dnia? To nierówność, która po prostu nie może zaistnieć - powiedział.

I dodał: - Robert jest w pełnym znaczeniu profesjonalistą. Mamy to szczęście, że nie mamy żadnych trudności ekonomicznych. Chcemy mieć najlepszych zawodników, a Robert jest jednym z najlepszych. Dlatego zakładam, że zagra u nas w przyszłym sezonie.

Gol Alou KuolaJest napastnikiem, a mógłby tańczyć w balecie. Fenomenalny gol 20-latka [WIDEO]

Lewandowski jest zawodnikiem Bayernu od lata 2014 roku, kiedy trafił do klubu na zasadzie wolnego transferu z Borussii Dortmund. Polak w 374 występach zdobył 344 bramki, co czyni go drugim najskuteczniejszym piłkarzem w historii klubu. Więcej goli (525) strzelił jedynie legendarny Mueller.

Więcej o: