Bayern szuka następcy Lewandowskiego. Wysłał zapytanie. Odpowiedź: 100 mln euro

To już pewne. Robert Lewandowski chce opuścić Bawarię, co potwierdził kilka dni temu podczas zgrupowania kadry. Niemiecki klub robi wszystko, aby jak najszybciej znaleźć nowego napastnika. Jednym z piłkarzy, który wzbudził zainteresowanie Bawarczyków jest Victor Osimhen, piłkarz Napoli.

Władze mistrza Niemiec, na czele z dyrektorem sportowym Hasanem Salihamidzicem, pracują nad składem na kolejny sezon. Z pewnością najważniejszą kwestią na ten moment wydaje się być sprowadzenie kogoś na miejsce Roberta Lewandowskiego. Kilka tygodni temu wydawało się, że głównym kandydatem do gry w ataku jest Sasa Kalajdzić. Teraz jednak Bayern rozważa inne opcje.

Zobacz wideo

Media: Bayern zainteresowany Victorem Osimhenem. Kwota? 100 milionów euro

Według informacji zagranicznych mediów Bayern wyruszył na poszukiwania zastępcy Lewandowskiego do Serie A. Władze klubu wyraziły zainteresowanie sprowadzeniem do Niemiec 23-letniego napastnika Napoli, Victora Osimhena. Nigeryjczyk w ostatnich tygodniach za sprawą swojej dobrej formy wzbudził zainteresowanie wielu zagranicznych klubów. Teraz do rywalizacji o pozyskanie zawodnika ma dołączyć także Bayern.

Robert Lewandowski i Czesław MichniewiczfCzesław Michniewicz do Lewandowskiego: Ty decydujesz Robert

Jak podaje dziennik "Corriere dello Sport" władze niemieckiego klubu wysłały zapytanie do Napoli o potencjalny transfer. Jak się okazuje, włoski klub jest w stanie rozważyć sprzedaż nigeryjskiego zawodnika, jednak w grę wchodzi olbrzymia kwota. Napoli chce jednak za Osimhena aż 100 milionów euro. Nie wiadomo, czy Bayern będzie w stanie tyle zapłacić za tego piłkarza.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Victor Osimhen na celowniku europejskich potęg

Osimhen ma za sobą bardzo dobry sezon. Napastnik rozegrał w barwach Napoli 32 spotkania, w których zdobył 18 bramek i zanotował 6 asyst. Dobre występy Nigeryjczyka przyczyniły się do sporego zainteresowania jego usługami przez inne kluby. Oprócz Bayernu jego usługami poważnie interesuje się między innymi Manchester United.

Reprezentacja Polski na ZWAR Międzylesie"Cacko" Michniewicza. Selekcjoner zachwycony. "Czekałem na nie w Legii"

Póki co nie wiadomo jednak, czy Osimhen zdecyduję się na zmianę barw klubowych. Jego umowa z Napoli obowiązuje jeszcze przez trzy sezony. Sam zawodnik także wydaje się być szczęśliwy we Włoszech.

Więcej o: