Lewandowski odchodzi. Babbel zirytowany. "Ten teatr odbywa się co roku"

- Rozumiem, że Robert Lewandowski chce spróbować czegoś innego. To najlepszy napastnik, jakiego kiedykolwiek miał Bayern, ale ten teatr odbywa się u niego co roku - mówi Markus Babbel o sprawie odejścia Polaka z Bayernu Monachium. Były piłkarz jest zdania, że Lewandowski latem jednak opuści Bawarię.

Robert Lewandowski nie przedłuży wygasającego w 2023 roku kontraktu z Bayernem Monachium. Polski napastnik wyraził również chęć odejścia z Bayernu już tego lata. Według licznych doniesień, Lewandowski porozumiał się ws. transferu z FC Barceloną. Do sprawy Polaka odniósł się w rozmowie z telewizją "Sky" Markus Babbel, który w klubie z Monachium spędził 19 lat. Były piłkarz Bayernu ceni umiejętności Lewandowskiego, ale jednocześnie jest zirytowany jego zachowaniem. 

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Babbel zirytowany Lewandowski. "Ten teatr odbywa się co roku"

- Uważam, że Lewandowski jest najlepszym napastnikiem, jakiego kiedykolwiek miał Bayern, ale jednocześnie u niego ten teatr odbywa się co roku. Rozumiem, że chce zobaczyć co innego, szuka nowych wyzwań. To jest zrozumiałe, ale tego całego "Punch & Judy" (popularny teatrzyk kukiełkowy - przyp.red.) wcale być nie musi - mówił Babbel w rozmowie ze "Sky". 49-latek jest zdania, że Polak koniec końców odejdzie z Bayernu jeszcze tego lata.

- Myślę, że Lewandowski latem opuści Bayern. Jeśli zawodnik nie chce już grać w twoim klubie, powinieneś go puścić - dodał 51-krotny reprezentant Niemiec.

Robert LewandowskiLewandowski w Realu? Urban ocenia. "Znana taktyka"

Babbel odniósł się także do kwestii "braku szacunku i uznania", który zarzucił Bayernowi agent Lewandowskiego, Pini Zahavi.

- Muszę zgodzić się z Ulim Hoenessem. Uznanie, o którym wszyscy zawsze mówią, znajduje się na końcu wypłaty. 

Babbel jest zdania, że zachowanie Lewandowskiego może narazić na szwank jego wizerunek legendy, na który zapracował sobie Polak w oczach kibiców Bayernu. - Oni mogą być obecnie zirytowani jego zachowaniem - podsumował były zawodnik.

Więcej o: