Jak zastąpić Lewandowskiego? Bayern Monachium szykuje plan "Z"

Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium. Polak zakomunikował działaczom klubu, że nie przedłuży wygasającego kontraktu. W związku z tym mistrz Niemiec musi rozglądać się za zastępcą polskiego napastnika. Jak podaje portal Merkur.de, Bayern szykuje plan "Z".

Robert Lewandowski jest bardzo bliski odejścia z Bayernu Monachium. Polak zakomunikował działaczom klubu, że nie przedłuży wygasającej w czerwcu 2023 umowy i chce opuścić mistrza Niemiec już latem. Najbliżej pozyskania polskiego napastnika wydaje się być FC Barcelona, która podobno złożyła już pierwszą ofertę.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Bayern Monachium szuka następcy Lewandowskiego. Niemcy szykują plan "Z"

Działacze Bayernu stanowczo nie zgadzają się na to, aby Lewandowski odszedł latem i podkreślają, że piłkarz ma wypełnić kontrakt z klubem. Pomimo tych słów mistrz Niemiec rozgląda się za potencjalnymi następcami Polaka. Na ten moment najwięcej mówi się o Sasy Kalajdziciu ze Stuttgartu. Austriak mógłby przejść do Bayernu za około 20 milionów euro. Drużyna z Monachium chętnie skorzystałaby z takiej okazji, ponieważ nie musiałaby wydawać wiele na nowego napastnika i zostałyby jej fundusze na inne wzmocnienia.

Jakub Kamiński na Gali PKO Ekstraklasy. 23.05.2022Jakub Kamiński żegna się z ekstraklasą. "Niemcy to tylko przystanek"

Jak informuje portal Merkur.de, Bayern przygotowuje także inne rozwiązanie. "Oczywiście nie jest to plan "A" osób odpowiedzialnych za Bayern i prawdopodobnie też nie "B", "C" czy "D". To bardziej plan Z" - czytamy.

Zdaniem dziennikarzy mistrz Niemiec wcale nie musi ściągać nowego napastnika w miejsce Lewandowskiego, bo może mieć go już w swoich szeregach. Mowa o Thomasie Muellerze i Serge'u Gnabrym, którzy w przeszłości występowali także na pozycji środkowego napastnika. Gnabry w klubowej piłce wystąpił na tej pozycji osiem razy, strzelając siedem goli i zaliczając dwie asysty. W reprezentacji Niemiec był wystawiany na "dziewiątce" w 18 meczach, w których zdobył dziewięć bramek i dorzucił do tego cztery asysty.

Lepiej pod tym względem wypada Thomas Mueller. Niemiec wystąpił na tej pozycji łącznie (w klubie i reprezentacji) 61 razy, strzelając 28 goli i zaliczając 16 ostatnich podań. Jak podkreślają dziennikarze zastąpienie Lewandowskiego przez Gnabry'ego lub Muellera jest mało prawdopodobne i w obliczu odejścia Polaka, Bayern będzie zapewne szukał nowego napastnika.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Robert Lewandowski w minionym sezonie był kluczowym piłkarzem Bayernu Monachium. Polski napastnik rozegrał w niedawno zakończonych rozgrywkach 46 meczów, w których strzelił aż 50 goli i zaliczył siedem asyst. W przypadku jego odejścia, mistrz Niemiec będzie miał bardzo trudne zadanie, aby znaleźć piłkarza, który będzie w stanie zagwarantować choćby zbliżoną liczbę trafień. 

Kylian MbappeEmmanuel Macron zadzwonił do Kyliana Mbappe. "Kazał mi zostać"

Więcej o: