Bayern pozwoli odejść Lewandowskiemu. Stawia tylko jeden warunek

Bayern Monachium jest skłonny zgodzić się na odejście Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony, jednak tylko pod jednym warunkiem. Niemiecki dziennikarz Florian Plattenberg podaje, że Bawarczycy puszczą Polaka, jeśli uda im się sprowadzić Sasę Kalajdzicia i Sadio Mane.

Bayern Monachium do tej pory stanowczo zaprzeczał, jakoby rozważał sprzedaż Roberta Lewandowskiego. Zarządzający niemieckim klubem deklarowali, że Polak nigdzie się nie wybiera i wypełni kontrakt, który obowiązuje go do 30 czerwca 2023 roku. Jak się jednak okazuje, sytuacja uległa zmianie. 

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Bayern może sprzedać Lewandowskiego FC Barcelonie. Stawiają jeden warunek

Dziennikarz Sky Sport Germany Florian Plattenberg podał na Twitterze, że Bayern jest skłonny sprzedać Lewandowskiego do FC Barcelony. Niemcy uzależniają jednak sprzedaż swojej gwiazdy od jednej rzeczy: sprowadzenia napastników, którzy wypełnią lukę w ataku drużyny. Tymi mieliby zostać Sasa Kalajdzić z VfB Stuttgart i Sadio Mane z Liverpoolu.

Jakub Kamiński na Gali PKO Ekstraklasy. 23.05.2022Jakub Kamiński żegna się z ekstraklasą. "Niemcy to tylko przystanek"

Kalajdzić uważany jest za wielki talent. Zwolennikiem jego transferu jest podobno trener Julian Nagelsmann, a przedstawiciele Bayernu już odbyli pierwsze rozmowy z agentem piłkarza. Mistrzowie Niemiec mają jednak konkurencję, gdyż sytuację 24-letniego napastnika monitorują także Manchester United i Paris Saint-Germain

Sprowadzenie Sadio Mane to natomiast pomysł i marzenie dyrektora sportowego Hasana Salihamidzicia. Bawarczycy mieliby wykorzystać niezadowolenia senegalskiej gwiazdy Liverpoolu. Mane irytuje podobno fakt, że przedstawiciele giganta Premier League bardziej skupiają się na przedłużeniu umowy z Mohamedem Salahem, niż z nim. Kontrakty gwiazdorów wygasają 30 czerwca 2023 roku. Salihamidzić spotkał się kilkanaście dni temu z agentem Mane, Bjornem Bezemerem

Na ten moment trudno oszacować, jak duże szanse ma Bayern Monachium na sfinalizowanie transferów obu graczy. Florian Plattenberg dodał jednak, że jeśli to się uda, Robert Lewandowski jest już dogadany z FC Barceloną. W stolicy Katalonii miałby podpisać trzyletni kontrakt do 2025 roku. 

Robert Lewandowski"Lewandowski wybrał koszulkę Barcelony i to jedyne jego życzenie". Polak musi czekać

Więcej o: