Ribery w pełni zgadza się z decyzją Lewandowskiego. "Doskonale go rozumiem"

Trwa bitwa o Roberta Lewandowskiego. Władze Bayernu zapewniają, że napastnik wypełni umowę obowiązującą do czerwca 2023 r. Pini Zahavi twierdzi jednak, że gra Polaka w Monachium "jest już przeszłością". Głos zabrał nawet Frank Ribery. - Doskonale Roberta rozumiem - podkreśla.

Od tygodni trwa dyskusja o potencjalnym transferze Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik stwierdził, że nie przedłuży umowy z Bayernem, a jego agent Pini Zahavi mówi, że gra dla bawarskiego klubu jest już dla kapitana reprezentacji Polski przeszłością. Władze z Monachium zapewniają jednak, że polski napastnik wypełni umowę i w przyszłym sezonie zobaczymy go w Bundeslidze. Mimo to, europejskie kluby nie próżnują i szukają sposobności do zatrudnienia Lewandowskiego.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Uli Hoeneß i Robert LewandowskiHoeness punktuje Barcelonę. "W Niemczech byłaby bankrutem"

Ribery o sytuacji "Lewego": Życzę, żeby to się spełniło

Do sytuacji "Lewego" odniósł się Frank Ribery. Francuski pomocnik w rozmowie z "WP Sportowe Fakty" mocno wspiera swojego byłego kolegę z Bayernu Monachium

- Robert doszedł do wniosku, że potrzebuje nowego wyzwania. I ja mu życzę, żeby to się spełniło. Z Bayernem wygrał wszystko, od ligi niemieckiej po Ligę Mistrzów. Jest w klubie od wielu lat. To całkowicie normalne, że uznał, iż czas na zmiany. Myślę, a w zasadzie wynika to z jego słów, że on już tego mocno potrzebuje - mówi były reprezentant Francji. Pytany o decyzję niemieckiego klubu stwierdził, iż ma nadzieję, że klub nie będzie trzymał swojego gwiazdora na siłę.

- Piłkarz zmuszony do pozostania może być sfrustrowany i zły. Natomiast bardzo bym chciał, aby znalazło się rozwiązanie, które sprawi, że wszyscy będą zadowoleni. I Lewandowski, i Bayern - podkreśla. 

Gol Marvina PlattenhardtaHertha utrzymała się w Bundeslidze. Plattenhardt bohaterem

Kim jest Frank Ribery?

Franck Ribery to francuski piłkarz, były gracz m.in. Bayernu i Fiorentiny i były reprezentant Francji, z którą zdobył wicemistrzostwo świata w 2006 r. W barwach niemieckiego klubu ośmiokrotnie zdobył mistrzostwo kraju i wygrał Ligę Mistrzów. Od 2021 r. gra w US Salernitana 1919. 

Więcej o: