Bayern odpowiada. Jest oświadczenie ws. Lewandowskiego. "Jeden z najlepszych"

Władze Bayernu Monachium wydały oficjalny komunikat, w którym odniosły się do zamieszania transferowego wokół Roberta Lewandowskiego.

Saga transferowa z Robertem Lewandowskim w roli głównej trwa już od kilku tygodni. Polak znalazł się w kręgu zainteresowań między innymi FC Barcelony i jest gotowy opuścić Monachium już tego lata. Teraz do sprawy oficjalnie odniosły się władzę Bayernu.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Władze Bayernu: Kontaktowaliśmy się z Lewandowskim w sprawie nowej umowy

Jakiś czas temu Robert Lewandowski, a także jego agent Pini Zahavi przyznali, że Bayern nie przedstawił napastnikowi reprezentacji Polski propozycji nowego kontraktu. Ma być to jedna z przyczyn, dla których Polak chciałby opuścić Bawarię już tego lata. Innego zdania są władze klubu, które w oświadczeniu opublikowanym za pośrednictwem portalu Sport1.de, informują, że kontaktowały się z Polakiem w sprawie nowej umowy.

Pini Zahavi i Robert Lewandowski współpracują od 2018 r.Zahavi spotkał się z szefami Bayernu. Przez 45 minut ani słowa o Lewym

- Bayern wielokrotnie komentował już sprawę kontraktu Roberta Lewandowskiego i wszelkie pytania dotyczące propozycji nowego kontraktu. Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy w historii klubu i wszyscy członkowie zarządu wielokrotnie podkreślali publicznie, jak Bayern ceni Roberta Lewandowskiego i jak ważny jest on dla drużyny - czytamy w oświadczeniu.

- Bayern nie ma zamiaru komentować opisów poufnych spotkań i zarzutów wyciągniętych z poufnych dyskusji - dodał klub.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Lewandowski opuści Bayern tego lata?

Przypomnijmy, że umowa Roberta Lewandowskiego z Bayernem wygasa 30 czerwca 2023 roku. Póki co nie została ona przedłużona, a Polak znalazł się na celowniku FC Barcelony, która jest w stanie zapłacić za niego nawet 35 milionów euro. Sam Lewandowski też jest zainteresowany odejściem z Bawarii.

Edin Terzić nowym trenerem Borussii Dortmund. Edin Terzić nowym trenerem Borussii Dortmund. "Nowy start"

Lewandowski w tym sezonie wystąpił w 46 meczach, w których zdobył 50 bramek i zaliczył 7 asyst. Został też najlepszym strzelcem Bundesligi w minionym sezonie.

Więcej o: