Dostał Mueller, dostał Neuer, a Lewandowski nie. Taka sytuacja w Bayernie

- Manuel Neuer jest najlepszym bramkarzem na świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przedłużyliśmy z nim kontrakt - powiedział Oliver Kahn, dyrektor generalny Bayernu Monachium. W poniedziałek klub poinformował, że nowa umowa 36-latka obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Manuel Neuer to jeden z trzech najlepiej zarabiających piłkarzy w Bayernie Monachium. Na podobną pensję mogą liczyć jedynie Thomas Mueller oraz Robert Lewandowski. Jednak tylko jeden z trzech wymienionych zawodników nie potrafi dojść do porozumienia z klubem. Mowa o Lewandowskim, który oficjalnie oświadczył, że nie przyjmie oferty Bayernu.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Lewandowski nie mógł dojść do porozumienia. Neuer i Mueller na dłużej w klubie

Tymczasem Manuel Neuer przedłużył swoją umowę o kolejne 12 miesięcy. Podobnie jak w przypadku Lewandowskiego, jego poprzedni kontrakt wygasał z końcem czerwca 2023 roku. Dzięki nowemu porozumieniu zostanie w klubie co najmniej do 2024 roku. Neuer występuje w Bayernie od 2011 roku. Od pięciu lat pełni rolę kapitana zespołu.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Manuel Neuer przedłużył z nami kontrakt do 2024 roku. Jest naszym kapitanem, przez wiele lat był najlepszym bramkarzem na świecie i oczywiście jest jednym z naszych kluczowych zawodników. W najbliższych latach chcemy odnosić sukcesy we wszystkich zawodach. Manuel jest naszym wielkim wsparciem na boisku i poza nim. Będzie on nadal odgrywał ważną rolę, pomagając nam w osiąganiu naszych celów - powiedział po ogłoszeniu transferu Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy Bayernu.

Manuel Neuer wystąpił w 472 meczach Bayernu Monachium. Dziesięciokrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Niemiec, pięciokrotnie Pucharu Niemiec i sześciokrotnie Superpucharu. Bramkarz ma na swoim koncie tytuł mistrza świata z 2014 roku i wiele innych wyróżnień drużynowych oraz indywidualnych.

Więcej o: