Toni Kroos wprost: Jest przeciwny transferowi Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski może trafić w najbliższym czasie do FC Barcelony. Zwolennikiem tego transferu nie byłby piłkarz Realu Toni Kroos. - Wzmocniłby naszego największego rywala - stwierdził zapytany o ten ruch.

Robert Lewandowski ogłosił po meczu z Wolfsburgiem (2:2), że nie przedłuży kontraktu z Bayernem Monachium, który pierwotnie jest ważny do końca czerwca przyszłego roku. To sprawia, że najbliższe okno transferowe może być jedyną okazją dla mistrzów Niemiec na zarobek na kapitanie biało-czerwonych.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Toni Kross o transferze Roberta Lewandowskiego do Barcelony: Nie byłby zwolennikiem 

Decyzja Roberta Lewandowskiego oczywiście odbiła się szerokim echem. Od dłuższego czasu pojawiały się plotki, że Polak chce odejść do FC Barcelony. Teraz ten temat nabiera konkretów i bardziej oficjalnych ram. Wczoraj informowaliśmy o tym, że FC Barcelona złożyła oficjalną ofertę za Roberta Lewandowskiego. Dokładna kwota, którą zaproponowano władzom Bayernu Monachium, nie jest znana, jednak jest oczywiste, że chodzi o kilkadziesiąt milionów euro.  

Girondins Bordeaux w tarapatach. Sześciokrotni mistrzowie Francji są na dni ligowej tabeli. W niedzielę skompromitowali się z grającą w podwójnym osłabieniu drużyną Montpellier. Kibice niewytrzymali.Cudu nie było. Haniebny spadek Bordeaux z Ligue 1. "Sousa zostawił wielki bałagan"

Na temat ewentualnego transfer Polaka wypowiedział się także pół żartem-pół serio Toni Kross, a więc piłkarz Realu Madryt. - Ze sportowego punktu widzenia mogę tylko powiedzieć, że nie byłbym zwolennikiem tego transferu. Bo wtedy wzmocniłby naszego największego rywala - powiedział w rozmowie z "Bildem". 

Obaj piłkarze nie mieli okazji ze sobą grać w barwach Bayernu Monachium. Robert Lewandowski trafił do niemieckiego klubu 1 lipca 2014 roku, a dwa tygodnie później, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, Kross odszedł do Realu Madryt, gdzie występuje do dziś. 

Niewykluczone, że będzie im to dane, bo w ostatnich godzinach pojawiła się informacje, że do walki o Lewandowskiego włączył się właśnie Real. Według hiszpańskich mediów sprowadzenie Polaka to "plan B" po fiasku związanym z przejściem Kyliana Mbappe do klubu. 

Robert Lewandowski, gwiazdor Bayernu MonachiumHiszpańskie media: Real Madryt chce Lewandowskiego. "Uruchamia plan B"

Więcej o: