Kahn nie ma wątpliwości ws. Lewandowskiego. "To pytanie nie istnieje"

"Robert Lewandowski wypełni kontrakt w Bayernie Monachium" - zapowiedział były zawodnik, dziś dyrektor mistrza Niemiec - Oliver Kahn.

Robert Lewandowski szykuje się do odejścia z Bayernu Monachium. Kapitan reprezentacji Polski zakomunikował władzom klubu, że nie przedłuży wygasającego w czerwcu 2023 roku kontraktu. Według niemieckich mediów decyzja napastnika spowodowana jest opieszałością Bayernu w zaproponowaniu Polakowi nowej umowy. Lewandowski miał poczuć się niedoceniony przez Bawarczyków i postanowił spróbować czegoś nowego.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

W sobotę niemieckie media poinformowały, że FC Barcelona, która najmocniej interesuje się zawodnikiem, złożyła za niego pierwszą ofertę. Miała ona opiewać na 32 miliony euro, co kompletnie nie zadowoliło mistrzów Niemiec.

Kibice Flamengo wygwizdali Paulo SousęKibice Flamengo mają dość Sousy. Portugalczyk został wygwizdany

Chociaż Lewandowski chce odejść z Bayernu i nie może narzekać na brak zainteresowania, to jego transfer wcale nie jest pewny. Wszystko przez podejście mistrzów Niemiec, którzy w ogóle nie chcą słyszeć o odejściu swojego najlepszego strzelca. A przynajmniej do czasu znalezienia jego następcy.

"Lewandowski na pewno wypełni kontrakt"

O stanowisku Bawarczyków dobrze świadczy też wypowiedź dyrektora klubu - Olivera Kahna. - Jaka kwota nas zadowoli? To pytanie nie istnieje. Lewandowski ma kontrakt ważny do końca czerwca 2023 roku i na pewno go wypełni - powiedział były zawodnik Bayernu Monachium.

Zdaniem hiszpańskich mediów podejście mistrzów Niemiec nie zrazi działaczy FC Barcelony. Ci w najbliższym czasie mają wrócić z kolejną ofertą. Hiszpanie liczą na to, że Lewandowski, któremu ma zależeć na przenosinach do Katalonii, wymusi transfer na działaczach obecnego klubu.

Tomasz Borys i Mirosław Pękala. Najmłodsi piłkarze w historii Śląska Wrocław15-letni Borys pobił 45-letni rekord Śląska. Historia Pękali najlepszą lekcją

Kapitan reprezentacji Polski zawodnikiem Bayernu jest od lata 2014 roku, kiedy trafił do klubu na zasadzie wolnego transferu z Borussii Dortmund. Lewandowski w 374 występach zdobył 344 bramki, co czyni go drugim najskuteczniejszym piłkarzem w historii klubu. Więcej goli (525) strzelił jedynie legendarny Gerd Mueller.

Więcej o: