Media: Barcelona złożyła Bayernowi pierwszą ofertę za Lewandowskiego

Jak donosi portal meczyki.pl, FC Barcelona złożyła oficjalną ofertę transferu Roberta Lewandowskiego. Nie jest jasne, jaką kwotę zaproponowano władzom Bayernu Monachium, jednak jest oczywiste, że ten ruch rozpoczyna oficjalne negocjacje ws. transferu.

Robert Lewandowski ogłosił po meczu z Wolfsburgiem (2:2), że nie przedłuży kontraktu z Bayernem Monachium, który pierwotnie jest ważny do końca czerwca przyszłego roku. To sprawia, że najbliższe okno transferowe może być jedyną okazją dla mistrzów Niemiec na zarobek na kapitanie biało-czerwonych.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Oficjalnie: Barcelona złożyła ofertę za Lewandowskiego!

I jak się okazuje, temat stał się już oficjalny! Portal meczyki.pl informuje, że FC Barcelona złożyła oficjalną ofertę za Roberta Lewandowskiego. Dokładna kwota, którą zaproponowano władzom Bayernu Monachium, nie jest znana, jednak jest oczywiste, że chodzi o kilkadziesiąt milionów euro. Tym samym można mówić oficjalnie, że rozpoczęły się negocjacje dotyczące transferu polskiego napastnika na Camp Nou.

Robert Lewandowski i Karl-Heinz RummeniggeRummenigge: "Lewandowski zostanie". I zachwala go za to, że nie jest diwą

Czy to się jednak stanie? Władze Bayernu Monachium do tej pory uparcie twierdziły, że nie oddadzą Roberta Lewandowskiego przed zakończeniem jego kontraktu w zespole mistrzów Niemiec. Nie da się jednak ukryć, że Polak jest zdecydowany na odejście z Niemiec. Jak informowały w ostatnich dniach hiszpańskie media, Lewandowski jest gotów, by zdecydowanie obniżyć swoje żądania finansowe. "As" przekazywał, że Polak zgodził się na zarobki rzędu 9 milionów euro rocznie, w porównaniu do 16 milionów euro, które zarabiał aktualnie w Monachium.

Robert Lewandowski ma za sobą świetny sezon. Polak w minionych rozgrywkach rozegrał 46 meczów, w których strzelił 50 goli i zaliczył siedem asyst. Między innymi dzięki jego kapitalnej formie Bayern sięgnął po mistrzowski tytuł już po raz dziesiąty z rzędu.

Więcej o: