Bayern wybrał następcę Lewandowskiego? Nagelsmann już działa

Sasa Kalajdzić jest jednym z kandydatów do zastąpienia Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Agent napastnika pojawił się w ośrodku treningowym Bayernu, a w transfer osobiście zaangażował się Julian Nagelsmann - informuje portal tz.de.

Robert Lewandowski ogłosił po meczu z Wolfsburgiem (2:2), że nie przedłuży kontraktu z Bayernem Monachium, który pierwotnie jest ważny do końca czerwca przyszłego roku. To sprawia, że najbliższe okno transferowe może być jedyną okazją dla mistrzów Niemiec na zarobek na kapitanie biało-czerwonych. Niemieckie media wymieniają głównie dwóch kandydatów pod kątem zastąpienia Roberta Lewandowskiego - Sebastiana Hallera z Ajaksu Amsterdam oraz Sasę Kalajdzicia z VfB Stuttgart. I prawdopodobnie bliżej transferu jest ten drugi.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Julian Nagelsmann zaangażował się w sprowadzenie następcy Lewandowskiego. Rozmawiał z agentem Kalajdzicia

Niemiecki Sky Sports poinformował 18 maja, że agent Sasy Kalajdzicia pojawił się na spotkaniu z władzami Bayernu Monachium w ośrodku treningowym. Tym samym rozpoczęła się druga tura negocjacji, a VfB Stuttgart liczy na to, że zarobi na 24-latku około 20-25 milionów euro. Wtedy Sky podawało także, że Kalajdzicia w swoim zespole widziałby Julian Nagelsmann. Portal tz.de twierdzi, że rola trenera w tym transferze będzie dużo większa.

Okazuje się, że Julian Nagelsmann mocno zaangażował się w transfer Sasy Kalajdzicia do Bayernu Monachium. Trener mistrzów Niemiec brał udział w rozmowach z agentem napastnika i potwierdził swoją chęć współpracy. Poza tym Nagelsmann docenia Kalajdzicia za indywidualne umiejętności i lekkość w grze zespołowej. To nie pierwszy raz, kiedy Nagelsmann uczestniczy w negocjacjach przy transferach Bayernu Monachium, ponieważ wcześniej to jego rozmowa z Noussairem Mazraouim z Ajaksu Amsterdam doprowadziła do domknięcia transferu obrońcy.

Kibice Bayernu Monachium na Twitterze odnaleźli nagranie, w którym Julian Nagelsmann, jeszcze jako trener RB Lipsk, mówił o zaletach Sasy Kalajdzicia. - On świetnie gra w powietrzu, a poza tym naprawdę dobrze radzi sobie w grze tyłem do bramki. Sasa też potrafi uczestniczyć w grze kombinacyjnej, co widać w tym, jak się angażuje w kontrataki - mówił Nagelsmann. Sasa Kalajdzić zagrał w 15 meczach tego sezonu, w których zdobył sześć bramek i zanotował dwie asysty.

Więcej o: