Hertha jedną nogą poza Bundesligą. Zadecydował "centrostrzał"

HSV blisko awansu do Bundesligi. W pierwszym meczu barażowym drugoligowiec pokonał na wyjeździe walczącą o utrzymanie Herthę Berlin 1:0. Decydującego gola zdobył Ludovit Reis.

W czwartek odbył się pierwszy mecz barażowy, którego stawką była gra w przyszłym sezonie Bundesligi. W Berlinie walcząca o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Hertha zmierzyła się z trzecim zespołem 2. Bundesligi, czyli z HSV.

Robert LewandowskiKibice Bayernu chcą sprzedaży Lewandowskiego. Krytykują też władze klubu

W pierwszej połowie o emocje dbał głównie sędzia. W 33. minucie został wezwany do monitora, kiedy we własnym polu karnym ręką zagrał zawodnik Herthy, Peter Pekarik. Co ciekawe, sędzia analizował dwa zagrania ręką, bo wcześniej w ten sposób zagrał również zawodnik HSV. Finał tej sytuacji był jednak taki, że HSV nie otrzymało rzutu karnego.

Trochę więcej zaczęło dziać się w końcówce. W 40. minucie Robert Glatzel próbował głową pokonać bramkarza Herthy po dośrodkowaniu w pole karne, ale piłka minęła słupek bramki Christensena. Pięć minut później piłka znalazła się w siatce po strzale Ishaka Belfodilego, ale gol ten nie został uznany ze względu na to, że napastnik berlińskiego klubu znalazł się na spalonym.

"Centrostrzał" da Hamburgowi Bundesligę? Został tylko jeden krok

W drugiej połowie do pracy wzięli się piłkarze. W 58. minucie prowadzenie objął zespół z Hamburga. Ludovit Reis znalazł się z piłką na lewym skrzydle i popisał się znakomitym... "centrostrzałem"! Reis nie spojrzał ani w kierunku bramki, ani w pole karne, jak ustawieni są jego partnerzy. Kopnął jednak tak, że piłka przelobowała bramkarza, odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Hertha nie zdołała już odpowiedzieć i przegrała pierwsze spotkanie barażowe 0:1. Drugi mecz między oboma zespołami odbędzie się w Hamburgu w poniedziałek 23 maja.

Niko Kovac wraca do Bundesligi. Będzie pracował w WolfsburguNiko Kovac wraca do Bundesligi. Będzie pracował w Wolfsburgu