Lewandowski chce odejść. A Nagelsmann? Nic na siłę

Hiszpański "AS" podał nowe informacje na temat sytuacji Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium nie chce słyszeć o sprzedaży Polaka, jednak innego zdania jest Julian Nageslmann. Niemiec nie chce zatrzymywać 33-latka w zespole na siłę.

Robert Lewandowski kilka dni temu ogłosił, że prawdopodobnie rozegrał już ostatni mecz w barwach Bayernu Monachium. Polak jest zdecydowany do opuszczenia bawarskiego klubu i poszukaniu nowego wyzwania. Tym miałaby być gra w La Liga w barwach FC Barcelony.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Nagelsmann zdecydował ws. Lewandowskiego. Nie zamierza go zatrzymywać

Lewandowski podobno jest już dogadany z katalońskim klubem w kwestii kontraktu indywidualnego. Na przeszkodzie do sfinalizowania transakcji stoi jednak Bayern. Niemcy cały czas twierdzą, że ich piłkarz nie jest na sprzedaż i wypełni umowę, która obowiązuje do czerwca 2023 roku. W kontrze do włodarzy Bayernu stoi jednak podobno Julian Nagelsmann.

Britain Scotland Poland SoccerW jakich strojach Polacy zagrają na MŚ? Prezentacja we wrześniu

Jak podaje hiszpański "AS", trener mistrzów Niemiec nie zamierza na siłę zatrzymywać w zespole Roberta Lewandowskiego. Nagelsmann pogodził się podobno już z tym, że jego najskuteczniejszy piłkarz opuści latem Monachium i zamierza budować drużynę bez niego. Może to być jednak dla młodego szkoleniowca zadanie arcytrudne. Polak tylko w tym sezonie zdobył 50 goli we wszystkich rozgrywkach. 

Zdaniem "AS-a" FC Barcelona na transakcję z udziałem Roberta Lewandowskiego jest w stanie wyłożyć maksymalnie 60 milionów euro. 33-latek w stolicy Katalonii miałby zarabiać 9 milionów euro netto rocznie. To znacznie mniej, niż aktualnie inkasuje w Monachium. Polak jest jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy Bayernu z pensją na poziomie 24 milionów euro. 

Lewandowski doceniony w Niemczech. Ponownie był najlepszyTillman nie chce grać dla Niemiec. Piłkarz Bayernu woli reprezentację USA

Więcej o: