Kibice Bayernu już "sprzedali" Lewandowskiego. Za 40 mln euro

Czy kibice Bayernu Monachium chcą, żeby Robert Lewandowski przeszedł do FC Barcelony? Zdecydowana większość z chęcią sprzedałaby kapitana reprezentacji Polski za 40 milionów euro i niemal wszyscy rozumieją, dlaczego Lewandowski chce spróbować czegoś nowego.

Robert Lewandowski nie zamierza przedłużać kontraktu z Bayernem Monachium i chce spróbować czegoś nowego w swojej karierze. Wiele wskazuje na to, że nowym klubem reprezentanta Polski będzie FC Barcelona, która ma zapłacić 35-40 milionów euro. - Robert mówił mi, że jest szansa, że odejdzie. Ale nic nie jest przesądzone, jest w świetnym klubie. To jego decyzja. Czy kibicuję temu ruchowi? Ja chciałbym mieć Polaka w Barcelonie - mówił Czesław Michniewicz po ogłoszeniu powołań na mecze Ligi Narodów.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Kibice Bayernu Monachium z chęcią sprzedadzą Lewandowskiego. Ale go w pełni rozumieją

Ponad 5,3 tys. kibiców wzięło udział w zorganizowanych przez aplikację Bundesliga Barometer ankietach, w których głównym tematem był Robert Lewandowski i jego możliwy transfer do FC Barcelony. Aż 83,4 procent fanów Bayernu twierdzi, że klub powinien sprzedać polskiego napastnika za 40 milionów euro. Wielu ankietowanych też w pełni rozumie, dlaczego Robert Lewandowski chce się podjąć nowego wyzwania w karierze - odpowiednio 85,7 procent fanów Bayernu i 90,6 procent kibiców innych klubów Bundesligi.

Nie tylko władze Bayernu Monachium, ale też kibice tego klubu wiedzą, że trudno będzie zastąpić Roberta Lewandowskiego, co zaznaczyło 83,4 procent ankietowanych. Sporym zrozumieniem wśród fanów Bayernu cieszy się też filozofia, według której piłkarze po osiągnięciu 30. roku życia otrzymują maksymalnie roczne kontrakty, co oznacza, że Lewandowski nie mógłby dostać umowy długoterminowej - tę opcję zaznaczyło 71,4 procent ankietowanych. Aż 74,2 procent fanów krytykuje władze za to, że Bayern znów straci kluczowego zawodnika.

Kto może zastąpić Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium? Jednym z kandydatów jest Sebastian Haller, który mógłby opuścić Ajax Amsterdam za 35 milionów euro. Nieco tańszym rozwiązaniem będzie Sasa Kalajdzić z Vfb Stuttgart, który jest wyceniany na 20-25 milionów euro. Agent Kalajdzicia pojawił się w siedzibie Bayernu Monachium, co uchwyciły niemieckie media.

Więcej o: