Matthaeus wściekły na Bayern. Poszło o Lewandowskiego

- Lewandowski nie interesuje się już Bayernem. Nic dziwnego - stwierdził były piłkarz niemieckiego klubu Lothar Matthaeus, komentując zamieszanie wokół negocjacji z reprezentantem Polski. Niemiec twierdzi, że winę w tej sprawie ponosi tylko klub.

Robert Lewandowski podjął już decyzję o tym, że nie będzie kontynuował kontraktowych rozmów z Bayernem Monachium, a ponadto dodał, że miniony mecz z Wolfsburgiem mógł być jego ostatnim w barwach ekipy z Bawarii. 

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Robert Lewandowski i Jerzy DudekLewandowski w Barcelonie? Dudek poleca Liverpool. "Najlepszy wybór"

Z takim obrotem spraw zdają się nie zgadzać działacze Bayernu Monachium, którzy deklarują, że Lewandowski dopełni swojej umowy do końca, a więc będzie występował w Bundeslidze przez kolejny rok. Eksperci nie mają wątpliwości, że gdyby tak się stało, to reprezentant Polski zachowałby się profesjonalnie i nadal grał w pełni swoich możliwości.

Były gracz Bayernu stawia zarzuty klubowi. "Lewandowski nie interesuje się już Bayernem"

Nie są już natomiast tak zgodni w kwestii zachowania klubu, a były gracz ekipy Bawarczyków Lothar Matthaeus zarzuca, że niepowodzenie negocjacji z Lewandowskim to jedynie wina działaczy Bayernu: - Lewandowski nie interesuje się już Bayernem. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę wszystkie kłótnie, utratę jakości i oczywiste próby ściągnięcia do klubu Haalanda. Dodatkowo Alaba i Suele opuścili Bayern za darmo, a wszystko stało się w tak krótkim czasie - napisał Niemiec w felietonie dla "Sky". 

Matthaeus wskazał również, jak powinna wyglądać reakcja klubu: - Bayern powinien już kilka miesięcy temu wyraźnie i jednoznacznie zasygnalizować Lewandowskiemu, że chce zachować go w składzie. Powinni zrobić wszystko, aby przedłużyć współpracę z dwukrotnym najlepszym zawodnikiem świata. Dla niego należało zrobić wyjątek - dodał. 

To właśnie przez brak zdecydowania Bayernu w negocjacjach miał dodatkowo zezłościć polskiego zawodnika: - Zwłaszcza że Lewandowski jest gwiazdą Bayernu pod względem marketingowym, jak i sportowym. Ilu było takich zawodników w przeciągu ostatnich 30 lat? Teraz w końcu jest jeden i traktuje się go w niewłaściwy sposób - ocenił sytuację Niemiec. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Germany Soccer BundesligaTysiące kibiców błagają Lewandowskiego o pozostanie. Niezwykłe sceny w Monachium

Lewandowski łączony jest natomiast z FC Barcelona. Hiszpański klub ma być w stanie wykupić zawodnika z Bayernu, jednak jest również przygotowany na to, że operacja pozyskania polskiego zawodnika może być bardzo czasochłonna.

Więcej o: