"Lewandowski będzie się dąsał przez tydzień". Ale Effenberg i tak wskazał następcę

- Trzeba spojrzeć na charakter gracza. Myślę, że Lewandowski będzie się dąsał przez tydzień, ale gdyby wrócił do gry, to całe zamieszanie nie byłoby już problemem - powiedział były piłkarz Bayernu Monachium oraz triumfator rozgrywek Ligi Mistrzów Stefan Effenberg. Niemiec wskazał też następcę Polaka w ekipie Bawarczyków.

Robert Lewandowski potwierdził, że nie zamierza przedłużać kontraktu z Bayernem Monachium i chciałby opuścić ekipę Bawarczyków. Sytuacja polskiego napastnika jest jednak trudna. Z jednej strony Barcelona byłaby w stanie wykupić go z Bayernu, jednak niemiecki klub nadal stoi na stanowisku, że Lewandowski wypełni kontrakt do końca.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Robert LewandowskiThomas Helmer: Bayern okazał brak szacunku Lewandowskiemu

Obecna umowa Polaka obowiązuje do czerwca 2023 roku, a właśnie zwlekanie z jej odnowieniem miało bardzo zdenerwować reprezentanta Polski. W ostatnich dniach pojawił się szereg kolejnych medialnych przepychanek. Działacze Bayernu twierdzą, że kontrakt Polakowi został jednak zaproponowany.

Do kontraktowego zamieszania odniósł się były piłkarz Bayernu Monachium Stefan Effenberg. - Pamiętam, jak ja przedłużałem kontrakt w 2001 roku. Uli Hoeness przyszedł wtedy do mnie i powiedział: "Chcemy przedłużyć z Tobą kontrakt", odpowiedziałem: "Przygotuj wszystko, przyjdę w przyszłym tygodniu". To było takie proste. Najpierw zapowiedź, potem podpisanie - wspomniał Niemiec w sport1.de.

Ekspert nie ma wątpliwości. "Lewandowski będzie się dąsał przez tydzień"

Zdobywca trofeum Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium twierdzi, że niezależnie od tego, co stanie się z Lewandowskim, ten zachowa się profesjonalnie i będzie grał na 100 proc. Niemiec przywołuje też historię Filipa Kosticia, który naciskał na transfer do Lazio. Eintracht Frankfurt nie wyraził na to zgody, a Kostić pogodził się ze swoją sytuacją i powrócił do regularnego grania, a teraz będzie mierzył się w finale rozgrywek Ligi Europy:

- Trzeba spojrzeć na charakter gracza. Myślę, że Lewandowski będzie się dąsał przez tydzień, ale gdyby wrócił do gry, to całe zamieszanie nie byłoby już problemem - dodał Effenberg. Trzykrotny mistrz Niemiec wskazał także, kto powinien zastąpić reprezentanta Polski w Bayernie.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Robert LewandowskiHoeness o zamiarach Lewandowskiego. "Chodzi tylko o pieniądze"

- Dla mnie idealnym następcą Lewandowskiego byłby Patrick Schick. Bayern Leverkusen nie chce go jednak puścić tego lata. Podejrzewam, że w przyszłym sezonie sytuacja będzie wyglądała inaczej. Bayern stwierdził, że Robert zostanie, a oni wykorzystają ten czas, aby zorientować się, kogo można pozyskać. To zdecydowanie najlepsza alternatywa - przewiduje Effenberg.

Więcej o: