Hasan Salihamidzić oficjalnie potwierdził: Lewandowski chce opuścić Bayern

- Rozmawiałem z Robertem Lewandowski i poinformował mnie, że nie przyjmie naszej oferty przedłużenia kontraktu i chce opuścić klub - powiedział dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzić. Medialne doniesienia potwierdziły się, a reprezentant Polski łączony jest z FC Barcelona.

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami Robert Lewandowski rozpoczął ostatnie spotkanie Bundesligi w tym sezonie od pierwszej minuty. Bayern Monachium mierzy się z Wolfsburgiem, a już przed pierwszą minutą doszło do ważnej deklaracji.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Robert Lewandowski chce odjeść z Bayernu. Klub potwierdza

Dyrektor sportowy ekipy z Bawarii Hasan Salihamidzić potwierdził, że Robert Lewandowski myśli o opuszczeniu klubu: - Tak, to prawda. Rozmawiałem z Robertem Lewandowski i poinformował mnie, że nie przyjmie naszej oferty przedłużenia kontraktu i chce opuścić klub - powiedział 45-latek w niemieckim "Sky".

- Powiedział także, że chciałby spróbować czegoś nowego. Chciałbym jednak zapewnić, że nasze stanowisko się nie zmieniło. Lewandowski ma ważny kontrakt do 30 czerwca 2023 roku - dodał dyrektor sportowy Bawarczyków. Salihamidzić stwierdził również, że Bayern nie prowadzi rozmów z żadnym klubem o sprzedaży reprezentanta Polski.

Chodzi oczywiście o negocjacje z FC Barcelona. Hiszpański klub chce pozyskać Lewandowskiego i jest w stanie spełnić jego wymagania kontraktowe. Drużyna z Katalonii wyraża również chęć, aby wykupić atakującego z Bayernu w czasie przyszłego okienka transferowego za ok. 35 do 40 milionów euro. Dziennikarze niemieckiego sport1.de dodają jednak, że pomimo stanowiska klubu, działacze Bayernu intensywnie szukają nowego napastnika i trwa to od paru tygodni.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prezydent Bayernu Herbert Hainer zapowiedział również, że Lewandowski dopełni swojego kontraktu i zostanie w klubie na kolejny rok. W obliczu potwierdzenia informacji o woli opuszczenia klubu przez Polaka wydaje się, że stanowisko Bawarczyków może jeszcze się zmienić.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.