Nagelsmann tłumaczył się przed dziennikarzami ze swoich relacji z Lewandowskim

- Znane są zdanie klubu i mój stosunek do Roberta Lewandowskiego. Ma kontrakt do 30 czerwca 2023 roku i nie zamierzam udzielać informacji na inne kwestie, które pojawiają się w mediach - uciął temat transferu reprezentanta Polski do FC Barcelona trener Bayernu Monachium Julian Nagelsmann podczas konferencji prasowej.

Kwestia transferu Roberta Lewandowskiego wciąż zajmuje niemieckich kibiców oraz dziennikarzy. Atakujący Bayernu Monachium miał już poinformować klub, że zamierza odjeść od Bawarczyków i chciałby przenieść się do FC Barcelony. Ekipa z Katalonii jest w stanie wykupić zawodnika już latem, a teraz ostateczna decyzja będzie należała do niemieckiego klubu.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Robert Lewandowski"Kicker": Barcelona daje Lewandowskiemu trzyletni kontrakt. Kosztowna operacja

Działacze i trener Bayernu zdają się, póki co nie zakładać możliwości, że Lewandowski może rzeczywiście przenieść się do Hiszpanii po zakończeniu obecnego sezonu. Wielokrotnie podkreślał to choćby zarządzający klubem Olivier Kahn, a z planów na najbliższy sezon nie wykluczył Lewandowskiego także trener drużyny z Monachium - Julian Nagelsmann.

Nagelsmann odniósł się do transferu Lewandowskiego. "Musicie zapytać się Roberta"

Niemiec otrzymał serię pytań o przyszłość Lewandowskiego podczas konferencji przed meczem Bayernu z Wolfsburgiem i jego narracja się nie zmieniła: - Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że Lewandowski bardzo dobrze trenował w ostatnim czasie i z Wolfsburgiem zagra od pierwszej minuty. Znane są zdanie klubu i mój stosunek do Roberta Lewandowskiego. Ma kontrakt do 30 czerwca 2023 roku i nie zamierzam udzielać informacji na inne tematy, które pojawiają się w mediach - stwierdził Nagelsmann, cytowany przez sport1.de

Szkoleniowiec Bayernu zauważył także, że ta kwestia wykracza już poza jego obowiązki: - Musicie zapytać się Hasana Salihamidzicia bądź Roberta. Zresztą rzeczy, o których rozmawiam z piłkarzami, nigdy nie były i nie będą przeznaczone dla mediów - dodał.

Kwestia kontraktu nie była jedynym zagadnieniem, który w ostatnim czasie był obecny w medialnych doniesieniach. Wiele źródeł bardzo często donosiło, że Lewandowski ma być niezadowolony z metod treningowych Nagelsmanna, a relacje między nimi nie są najlepsze: - Często się z nim spotykam i wtedy rozmawiamy. Ostatnio ta sytuacja się nie zmieniła. Mamy bardzo dobrze relacje i wiem, co myśli. Nie musimy tego powtarzać codziennie, jesteśmy w takim wieku, że pamiętamy, o czym wcześniej rozmawialiśmy - odpowiedział 34-latek.

Przyszłość Lewandowskiego nadal jest zatem nieznana. Szkoleniowiec Bayernu Monachium uważa, że póki co nie musi planować gry drużyny w kolejnym sezonie bez polskiego atakującego, a z drugiej strony wydaje się, że jego transfer jest bardzo prawdopodobny.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gerard PiquePrzyjaciel Messiego atakuje Pique. "Jesteś taki fałszywy"

Lewandowski ma za sobą kolejny znakomity sezon. Reprezentant Polski jest najskuteczniejszym strzelcem Bundesligi, mając zdobyte 34 bramki w 33 meczach. Bayern zapewnił sobie już natomiast mistrzostwo Niemiec. W spotkaniu ostatniej kolejki Bundesligi Bawarczycy zagrają z Wolfsburgiem.

Więcej o: