Media: Lewandowski odejdzie z Bayernu. Pini Zahavi ma strategię

Pini Zahavi jest przekonany, że uda mu się wytransferować Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. Zdaniem "Diario Sport", agent Polaka ma przygotowaną strategię, jak do tego doprowadzić.

Nie milkną plotki na temat możliwego odejścia Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. Najnowsze informacje na temat sytuacji Polaka podają hiszpańskie i niemieckie media. W jednym są zgodne, 33-latek jest coraz bliżej opuszczenia klubu, w którym spędził ostatnie osiem lat. Przenieść ma się do FC Barcelony.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Lewandowski coraz bliżej zmiany klubu. Media: Bayern zaczyna się uginać pod presją piłkarza i jego agenta

"Diario Sport" podaje, że pewny sfinalizowania transferu jest Pini Zahavi. Zdaniem hiszpańskiego dziennika Zahavi przygotował "strategię", która doprowadzi do odejścia jego klienta z Monachium. Jest nią cierpliwość. Robert Lewandowski ma odrzucać kolejne oferty przedłużenia umowy, co przełamie ostatecznie opór przedstawicieli Bayernu w sprawie sprzedaży. Opór, który zdaniem "Bilda" coraz bardziej słabnie.

Niemieccy dziennikarze podają, że dotychczasowe stanowisko Bayernu Monachium - Lewandowski nie jest na sprzedaż, uległo zmianie. Wszyscy w klubie dostrzegli podobno, że Polak był w ostatnich tygodniach mocno zirytowany. Na jego frustrację jeszcze bardziej wpłynął fakt, że jego klub do ostatniej chwili walczył potajemnie o sprowadzenie Erlinga Haalanda. Lewandowski zdecydował, że chce latem opuścić Monachium i związać się z FC Barceloną, z którą w pełni porozumiał się co do umowy indywidualnej. 

Jak przekonuje "Bild", w Bayernie zaczynają też myśleć, że sprzedaż Roberta Lewandowskiego może przynieść korzyść całemu zespołowi pod względem sportowym. Cała gra ofensywna jest oparta na 33-latku. Po jego odejściu to by się oczywiście zmieniło i otworzyło nowe opcje dla innych graczy. Bayern nie zamierza jednak oddawać Lewandowskiego za bezcen. Oczekuje za swoją gwiazdę minimum 35-40 milionów euro

Robert Lewandowski wystąpił w tym sezonie w 45 meczach Bayernu Monachium we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich 49 bramek i zaliczył siedem asyst. Z 34 bramkami pewnie zmierza po koronę króla strzelców Bundesligi

Więcej o: