Piłkarze Bayernu narzekają na Nagelsmanna. Ich zdaniem... mówi zbyt szybko

Mimo zdobycia mistrzostwa Niemiec atmosfera w Bayernie Monachium wciąż jest napięta. Obcokrajowcy występujący w drużynie z Bawarii mają narzekać na Juliana Nagelsmanna, który ich zdaniem... mówi zbyt szybko - informuje dziennik "Kicker".

Bayern Monachium zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec dzięki wygranej 3:1 w Der Klassikerze z Borussią Dortmund. Mimo triumfu w lidze nie brakuje złych informacji związanych z Bayernem, nie tylko pod kątem nowej umowy Roberta Lewandowskiego (lub jej braku). Piłkarze postanowili wyjechać na Ibizę po meczu z Mainz (1:3), żeby świętować zdobycie mistrzostwa, a Julian Nagelsmann dowiedział się o tym w ostatniej chwili. - Nie jestem ich tatą - stwierdził krótko szkoleniowiec.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Piłkarze narzekają na Juliana Nagelsmanna. Trener mówi za szybko

Brak zwycięstwa w Lidze Mistrzów i Pucharze Niemiec był powodem do kwestionowania pozycji Juliana Nagelsmanna w Bayernie Monachium. Okazuje się, że także piłkarze narzekają na byłego trenera RB Lipsk czy Hoffenheim. Dziennik "Kicker" pisze, że obcokrajowcy rozmawiają między sobą o tym, że Julian Nagelsmann mówi zbyt szybko, kiedy porusza kwestie związane z taktyką. Z racji, że niemiecki nie jest ich językiem ojczystym, mają problemy ze zrozumieniem tego, o czym mówi Nagelsmann. "Kicker" nie wspomina o konkretnych zawodnikach.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na stronie głównej Gazeta.pl

Wcześniej Kerry Hau z portalu Sport1.de podał informację, że dwóch zawodników Bayernu Monachium otwarcie krytykuje metody utalentowanego szkoleniowca, w tym niektóre skomplikowane ćwiczenia. Jednym z nich ma być Robert Lewandowski, który uważa, że w nowym ustawieniu nie ma dużych szans na strzelanie goli, jeśli obrona rywala jest głęboko cofnięta i zorganizowana tak jak Villarreal. Nagelsmann zaprzeczał tym doniesieniom, mówiąc, że "Robert się nie izoluje, bardzo często przychodzi do niego i rozmawia o kwestiach technicznych".

Mimo tylko jednego zdobytego trofeum Julian Nagelsmann powinien pozostać w Bayernie Monachium, ponieważ jego umowa jest ważna do końca czerwca 2026 roku. Mistrzowie Niemiec zagrają ostatni mecz w tym sezonie Bundesligi z Wolfsburgiem - to spotkanie odbędzie się 14 maja o godzinie 15:30.

Więcej o: