Laurin Ulrich na celowniku Bayernu Monachium

Jak donoszą niemieckie media, Bayern Monachium jest zainteresowany Laurinem Ulrichem, na co dzień grającym w młodzieżowych zespołach VfB Stuttgart. Agent 17-latka naciska go na transfer. Doszło już nawet do pierwszych rozmów z potencjalnym pracodawcą.

Ten sezon nie był w pełni udany dla Bayernu Monachium. Drużyna Juliana Nagelsmanna odpadła już w drugiej rundzie Pucharu Niemiec. Dodatkowo niemiecki zespół został wyeliminowany w ćwierćfinale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów przez Villarreal. Na pocieszenie Bawarczykom pozostał 10. z rzędu tytuł mistrza Niemiec. Władze Bayernu Monachium nie są zadowolone z osiągnięć zespołu, dlatego też rozpoczęto poszukiwania nowych zawodników, które ożywią grę drużyny.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Laurin Ulrich na celowniku Bayernu Monachium. Wielki talent kuszony przez niemiecki zespół 

Jak donoszą dziennikarze portalu "Bild" Bayern Monachium jest zainteresowany utalentowanym piłkarzem młodzieżowej drużyny VfB Stuttgart Laurinem Ulrichem. Do transferu może dojść już tego lata. 17-latek zaliczany jest do grona najbardziej obiecujących talentów w Niemczech. W tym sezonie Ulrich wziął udział w 24 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 10 bramek i zaliczył pięć asyst. Zainteresowaniem ze strony innych klubów nie jest zaskoczony trener VfB Stuttgart U-17 Markus Fiedler.

- Ulrich jest sercem i duszą naszej drużyny. 17-latek jest bardzo kreatywnym, utalentowanym technicznie zawodnikiem. Nie dziwi mnie zatem fakt, że kapitan niemieckiej reprezentacji U17 jest teraz w centrum uwagi - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z "Sky Sports". 

Jak informują niemieccy dziennikarze, Bayern Monachium odbył już pierwsze rozmowy z zawodnikiem oraz jego agentem Romanem Rummenigge. Według doniesień doradca 17-latka, który jest jednocześnie synem byłego prezesa Rady Nadzorczej Bayernu Karl-Heinza Rummenigge, nalega na jego przenosiny do bawarskiej drużyny. 

Przeciwny temu jest obecny pracodawca Laurina Ulricha, który przypomina, że Niemiec nadal jest związany umową z VfB Stuttgart. 

- Laurin posiada z nami kontrakt jeszcze na dwa lata. Rozmowy na temat przedłużenia umowy zmierzają w dobrym kierunku - powiedział jeden z szefów VfB Stuttgart Thomas Kruecken, cytowany przez "Bild".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.