"Bild" twierdzi, że Barcelona oferuje Lewandowskiemu 35 mln euro za sezon

Bayern Monachium nie zamierza puszczać Roberta Lewandowskiego przed zakończeniem jego kontraktu z klubem, a piłkarz nadal kuszony jest korzystniejszą umową ze strony FC Barcelona. Reprezentant Polski ma przez to coraz mocniej naciskać na transfer.

Negocjacje pomiędzy Robertem Lewandowskim a Bayernem Monachium zdają się utknąć w martwym punkcie. Reprezentant Polski oczekuje od klubu dwuletniego przedłużenia kontraktu, a Bawarczycy skłonni są tylko na rok dłuższą umowę. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że reprezentant Polski miał otrzymać od FC Barcelona bardzo atrakcyjną ofertę.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Bayern MonachiumPhilipp Lahm krytykuje Bayern: Oczywiście możesz przegrać, ale nie w taki sposób

Co dalej z Robertem Lewandowskim? Bayern nie zmienia stanowiska, a Barcelona kusi sporą podwyżką

Oprócz odpowiadającej Lewandowskiemu długości kontraktu ekipa z Katalonii ma oferować mu pensję rzędu od 30 do 35 milionów euro rocznie, jak podaje niemiecki "Bild". Obie kwestie są niemożliwe do spełnienia przez Bayern, lecz ten nie zamierza sprzedawać zawodnika po obniżonej cenie.

Stanowisko Bawarczyków ma być jasne. Lewandowski nie odejdzie z klubu przed końcem jego kontraktu, który wygaśnie w czerwcu przyszłego roku. Bayern ma bowiem duży problem z wytypowaniem ewentualnego następcy dla reprezentanta Polski, a sprowadzenie zawodnika, który mógłby spróbować wypełnić lukę po Lewandowskim, wiązałoby się z wielomilionową ofertą. Wcześniej mówiło się, że naturalnym celem transferowym powinien być Erling Haaland, jednak Norwegowi bliżej jest do Manchesteru City.

Pozostałe doniesienia wspomniały o możliwości transferu Darwina Nuneza, Patrika Schicka bądź Romelu Lukaku, w przypadku ewentualnego odejścia Lewandowskiego do Barcelony. Każdy z tych zawodników ma być jednak póki co poza zasięgiem finansowym Bayernu, a dodatkowo Bawarczycy najprawdopodobniej musieliby konkurować z wieloma klubami.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"La Gazzetta dello Sport": Jan Bednarek na liście życzeń Napoli

Jak zauważają niemieckie media, Bayern Monachium musi zaktywizować się w kontraktowych negocjacjach. Rozmowy toczą się bardzo powoli nie tylko z Lewandowskim, ale również Sergem Gnabrym, który spogląda w stronę ofert z Premier League. Z drugiej strony Bawarczycy poinformowali ostatnio o przedłużeniu umowy z Thomasem Muellerem i zapewne liczą, że powodzeniem zakończoną się również pozostałe rozmowy.

Więcej o: