Hitowy transfer Borussii Dortmund. Schlotterbeck podpisał kontrakt

Nico Schlotterbeck został nowym zawodnikiem Borussii Dortmund i podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 roku. Freiburg zarobi na nim ponad 20 milionów euro, a dodatkowo ma już gotowego następcę, o czym wspomina Fabrizio Romano.

Borussia Dortmund ostatecznie nie zdobędzie mistrzostwa Niemiec po porażce 1:3 w Der Klassikerze, ale wiele wskazuje na to, że zespół prowadzony przez Marco Rose zakończy sezon w roli wicemistrza kraju. BVB postanowiło skorzystać z okazji i podpisało kontrakt z Niklasem Suele, którego sprowadzi bez kwoty odstępnego z Bayernu Monachium. To jednak nie koniec wzmocnień Borussii Dortmund, szczególnie w defensywie.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Borussia Dortmund sprowadziła gwiazdę Freiburga i ubiegła Bayern Monachium. Spora kwota

Borussia Dortmund poinformowała w oficjalnym komunikacie, że udało jej się sprowadzić Nico Schlotterbecka, czyli gwiazdę Freiburga. Defensor podpisał umowę ważną do końca czerwca 2027 roku. - Droga Nico przypomina mi moją własną, bo ja też trafiałem do BVB z Freiburga. Mam nadzieję, że Dortmund stanie się dla niego nowym domem. Nico nie wybrał najlepszej oferty pod względem finansowym, tylko wybrał nas, aby dalej się rozwijać jako piłkarz - stwierdził Sebastian Kehl, przyszły dyrektor sportowy BVB.

Freiburg może jeszcze zarobić pięć milionów euro z tytułu bonusów. - Po długich konsultacjach zdecydowałem się dziś ogłosić mój transfer do Borussii Dortmund. Teraz ważne jest dla mnie to, żeby skoncentrować się na trzech ostatnich meczach w sezonie, które, mam nadzieję, dadzą sukces Freiburgowi - powiedział Schlotterbeck, cytowany przez oficjalną stronę BVB. Borussia tym samym ubiegła Bayern Monachium, który także walczył o sprowadzenie reprezentanta Niemiec.

Freiburg walczy o awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Zespół prowadzony przez Christiana Streicha zajmuje czwarte miejsce z 55 punktami i ma punkt przewagi nad piątym Lipskiem. Włoski dziennikarz Fabrizio Romano informuje, że następcą Schlotterbecka w Freiburgu zostanie Matthias Ginter, którego umowa z Borussią Moenchengladbach wygasa z końcem tego sezonu.

Więcej o: