"Draństwo. Wstydzę się futbolu". Kibice Eintrachtu nie powtórzą akcji z Barcelony

Kibice Eintrachtu Frankfurt chcieli powtórzyć pomysł z meczu z FC Barceloną i tłumnie przyjechać na stadion West Hamu United na półfinałowy mecz w Lidze Europy. Anglicy postanowili stosować jednak politykę "zero tolerancji" i wpuścić na trybuny tylko 3 tysiące kibiców. To oburzyło prezesa niemieckiego klubu, który określił to zachowanie jako "draństwo".

Eintracht Frankfurt awansował do półfinału Ligi Europy, eliminując FC Barcelonę, wygrywając na jej stadionie 3:2. Na Camp Nou miało się pojawić maksymalnie pięć tysięcy kibiców gości, ale finalnie było ich aż 30 tysięcy. Okazuje się, że kibice Barcelony przekazywali swoje bilety fanom Eintrachtu, a w sprzedaży biletów Niemcy otrzymali dużo więcej wejściówek, niż mieli dostać. Z tego powodu doszło do skandalu - piłkarze Barcelony zostali wygwizdani na własnym stadionie, a z całego zdarzenia tłumaczył się sam prezes klubu, Joan Laporta.

Zobacz wideo

I kibice Eintrachtu chcieli powtórzyć pomysł z najazdem na trybuny podczas meczu z kolejnym rywalem. Niemiecka drużyna zmierzy się w półfinale Ligi Europy z West Ham United. Anglicy już wcześniej grozili niemieckim kibicom, że nie wpuszczą na trybuny więcej niż dozwolone trzy tysiące osób, nawet jeśli będą mieć kupione bilety. Prezes Eintrachtu odpowiadał wówczas, że fani jego klubu są bardzo kreatywni, ale sprawy przybrały zaskakujący obrót.

Anglicy oszukują, by zdobyć bilety. Niemieccy dziennikarze alarmująAnglicy oszukują, by zdobyć bilety. Niemieccy dziennikarze alarmują

Polityka "zero tolerancji" dla kibiców Eintrachtu. Prezes klubu oburzony

Wszystko wskazuje na to, że Anglicy bardzo poważnie podeszli do sprawy sprzedaży biletów i będą stosować politykę zerowej tolerancji dla kibiców Eintrachtu. Z tego powodu na trybunach ma znaleźć się tylko trzy tysiące kibiców z Niemiec, co oburzyło prezesa klubu. - To draństwo. Wstydzę się futbolu, tego, że jesteśmy zastraszani, że wyrzucą każdego, kogo złapią, kto identyfikuje się jako kibic Eintrachtu - powiedział Peter Fischer.

Pierwszy mecz półfinałowy między West Ham United a Eintrachtem Frankfurt już w najbliższy czwartek o 21:00 na stadionie West Hamu. Rewanż tydzień później we Frankfurcie, także o 21:00.

Więcej o: