Gol Lewandowskiego. Po błędzie BVB Polak był bezlitosny [WIDEO]

Bayern Monachium prowadzi 2:1 z Borussią Dortmund po pierwszej połowie Der Klassikera. Drugiego gola dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, który tym samym zanotował 33. trafienie w tym sezonie Bundesligi.

Bayern Monachium może po raz pierwszy w historii zostać mistrzem Niemiec bezpośrednio po Der Klassikerze. Zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna miał dziewięć punktów przewagi nad Borussią Dortmund na cztery kolejki przed końcem sezonu. - Jeśli Bayern nie wygra i nie zostanie mistrzem, dalej będzie się mówić o ich problemach. Mam nadzieję, że BVB w końcu się im postawi w Monachium. Jeśli BVB coś ugra, to będzie to miało ogromne znaczenie - mówił Dietmar Hamann przed rozpoczęciem spotkania.

33. gol Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. Hitz nie miał większych szans

Bayern Monachium starał się od samego początku narzucić swój styl gry Borussii Dortmund, natomiast rywal długo potrafił się postawić. W 15. minucie Leon Goretzka zgrał piłkę pod nogi Serge'a Gnabry'ego po rzucie rożnym, a skrzydłowy nie dał szans Marvinowi Hitzowi na skuteczną interwencję. Gnabry trafił ponownie w 30. minucie, ale sędzia Daniel Siebert nie uznał tego trafienia przez to, że Kingsley Coman znalazł się na spalonym.

Robert Lewandowski musiał długo czekać na swoją szansę w meczu. W 29. minucie Polak zaangażował się w grę defensywną i walczył we własnym polu karnym z Erlingiem Brautem Haalandem. W 34. minucie Thomas Mueller wygrał piłkę w pojedynku z Dan-Axelem Zagadou i zagrał prostopadle do Roberta Lewandowskiego. Napastnik biało-czerwonych był bezlitosny i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie Bayernu Monachium.

Drugą połowę meczu Bayernu Monachium z Borussią Dortmund można oglądać w serwisie streamingowym. Zapraszamy do śledzenia trwającej relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.