Lothar Matthaeus o Lewandowskim w Barcelonie. "Nawet nie chcę sobie wyobrażać"

Lothar Matthaeus, legenda Bayernu Monachium, zdecydował się skomentować plotki łączące Roberta Lewandowskiego z FC Barceloną. - Nawet nie chcę sobie wyobrażać, że Lewandowski będzie nosił koszulkę innego klubu. Ale przyznam, że nie byłoby to dla mnie zbyt dużym zaskoczeniem - powiedział w rozmowie z niemieckim Sky Sports.

Wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Roberta Lewandowskiego. Kontrakt kapitana reprezentacji Polski z Bayernem Monachium jest ważny do końca czerwca 2023 roku, jednak od kilku tygodni pojawia się coraz więcej pogłosek, że latem tego roku FC Barcelona będzie chciała za wszelką cenę go sprowadzić.

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Najnowsze informacje na temat Lewandowskiego pojawiły się w poniedziałkowy wieczór. Niemiecki oddział stacji Sky Sports potwierdził wcześniejsze doniesienia, zgodnie z którymi Barca przygotowuje się do złożenia pierwszej oferty za lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Germany Soccer Champions LeagueLewandowski wyciągnął potwora z garażu. Obłędne auto, obłędna cena

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, mistrzowie Niemiec wyrażą zgodę na odejście swojej największej gwiazdy tylko wtedy, gdy do klubu wpłynie oferta na poziomie co najmniej 40 milionów euro. "Kicker" jednocześnie dodał, że sam Lewandowski może zapomnieć o podwyżce. W ostatecznej propozycji nowego kontraktu pojawiła się oferta na poziomie 24 milionów euro.

Matthaues: Nawet nie chcę sobie wyobrażać, że Lewandowski będzie nosił koszulkę innego klubu

Temat transferu Roberta Lewandowskiego zdecydował się skomentować Lothar Matthaeus, legenda Bayernu. - Nawet nie chcę sobie wyobrażać, że Lewandowski będzie nosił koszulkę innego klubu. Ale przyznam, że nie byłoby to dla mnie zbyt dużym zaskoczeniem  - powiedział, cytowany przez niemiecki Sky Sports.

 - Jeśli Barcelona zaoferuje mu 3-letni kontrakt, którego pragnie, a kluby ustalą opłatę za transfer, która zadowoli Bayern, zrozumiem wszystkie strony, jeśli chodzi o ten transfer. Xavi chce mieć napastnika tak szybko, jak tylko to możliwe - dodał Matthaeus. - Bayern mógłby wykorzystać wysoką kwotę za ten transfer, a do tego miałby pewność planowania. Barcelona może nie jest lepsza od Bayernu, ale fakt gry dla 100 tysięcy osób na trybunach i doświadczenie innego wielkiego klubu może być zrozumiałym celem dla Lewandowskiego - zakończył.

Robert Lewandowski"Kicker": Lewandowski nie dostanie podwyżki od Bayernu. Może odejść za 40 mln euro

Robert Lewandowski w tym sezonie znów prezentuje niezwykłą formę i jest zdecydowanie najlepszym strzelcem w Europie. Jak do tej pory Polak zaliczył 47 trafień w 42 spotkaniach rozegranych dla Bayernu Monachium.

Więcej o: