Bild: Wszystko jasne w sprawie Muellera. Niemiec dostanie nową umowę

Wyjaśniła się przyszłość Thomasa Muellera. "Bild" podaje, że Bayern Monachium zdecydował się przedłużyć umowę z Niemcem aż do 2025 roku.

Niemieckie media od wielu tygodni żyją sagą transferową z udziałem Roberta Lewandowskiego, który łączony jest m.in. z FC Barceloną. Nieco w cieniu Polaka decyduje się natomiast też przyszłość innych liderów Bayernu Monachium. Latem 2023 roku wygasają także umowy Manuela Neuera i Thomasa Muellera

Zobacz wideo Znamy najmocniejsze strony Argentyny. Tym mogą zaskoczyć Polaków na MŚ

Koniec wątpliwości w sprawie Thomasa Muellera. Bayern Monachium przedłuży umowę ze swoją legendą

Zdaniem dziennikarzy "Bilda" przynajmniej jeden gwiazdor z wymienionej trójki pozostanie na Allianz Arena na kolejne lata. Szefowie Bayernu mieli bowiem osiągnąć porozumienie z agentem Thomasa Muellera, Ludwigiem Koeglem. Niemiecki piłkarz podpisze nowy kontrakt z klubem. 

Rozmowy na temat przyszłości Muellera rozpoczęły się na początku kwietnia. Wzięli w nich udział prezes Oliver Kahn, dyrektor sportowy Hasan Salihamidżić i wspomniany Koegel. Strony dość szybko doszły do porozumienia. Mueller otrzyma nową umowę, która będzie obowiązywać do czerwca 2025 roku. Nie wiadomo jednak na razie, ile będzie zarabiał doświadczony gracz. W tej chwili pobiera rocznie z klubowej kasy 20 milionów euro i jest jednym z liderów listy płac, właśnie obok Neuera i Lewandowskiego.

Thomas Mueller jest prawdziwą legendą Bayernu Monachium. Z klubem związany jest od dziecka i przeszedł przez wszystkie kategorie wiekowe drużyn młodzieżowych. W pierwszym zespole zadebiutował w 2009 roku. Od tamtego momentu rozegrał dla "Die Roten" 623 mecze we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich 226 goli i zanotował 241 asyst. 

W sezonie 2021/2022 32-latek pojawiał się na boisku 42 razy. Strzelił 12 goli i dołożył do tego 23 asysty. 

Więcej o: