Bayern o krok od mistrzostwa Niemiec. Asysta Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał 3:0 (2:0) Arminię Bielefeld w wyjazdowym spotkaniu 30. kolejki Bundesligi. Asystę przy trzecim trafieniu dla monachijczyków Jamala Musiali zaliczył Robert Lewandowski.

Dziesiąty z rzędu tytuł mistrza Niemiec Bayernu Monachium coraz bliżej. Mecz w Bielefeldzie, choć wciąż nie był wybitnym spektaklem w wykonaniu zawodników Juliana Nagelsmanna, nie wymknął się spod ich kontroli. Zwycięstwo 3:0 to ważny i pewny krok w kierunku triumfu w Bundeslidze

Dwa gole po interwencjach VAR-u. Lewandowski "strzelił obrońcą"

Mecz intensywnie rozpoczął Bayern. Kilka sytuacji Bawarczycy stworzyli sobie już w pierwszych minutach spotkania. Dzięki temu już w dziesiątej minucie strzelili gola. A raczej strzelił rywal, bo po zagraniu Joshuy Kimmicha do Alphonso Daviesa w pole karne i zgraniu piłki w kierunku Roberta Lewandowskiego, choć Polak jej nie dotknął. Z pewnością pośrednio wpłynął jednak na to, że piłkę "wepchnął" do bramki obrońca gospodarzy, Jacob Laursen. Na takie sytuacje mówi się, że "strzelił gola obrońcą". Na początku sędzia odgwizdał spalonego, ale po analizie systemu VAR, uznał już bramkę na 1:0 dla Bayernu.

Oliver Kahn i Robert LewandowskiKahn komentuje sytuację Lewandowskiego. "Niektórzy myślą, że to gra online"

Pierwsza połowa nie była łatwa dla zawodników z Bielefeldu. W końcówce spotkania kontuzji doznał najpierw Laursen w 39. minucie, a następnie w doliczonym czasie gry Fabian Kunze. Ten drugi musiał zostać zniesiony z boiska na noszach, przez co pierwsza połowa trwała aż 54 minuty. I w tym całym chaosie, w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy Bayern podwyższył prowadzenie na 2:0. Gola na początku po raz kolejny nie uznał sędzia, który przy podaniu Joshuy Kimmicha do Serge'a Gnabry'ego zauważył spalonego. Ostatecznie VAR znów pomógł arbitrowi, a mistrzowie Niemiec mogli się cieszyć dwubramkowym prowadzeniem do przerwy.

Bayern chce Gaviego z FC Barcelony. Mogą zadać ciosBayern chce Gaviego z FC Barcelony. Mogą zadać cios

Asysta Lewandowskiego. Pewne zwycięstwo Bayernu. Tytuł pewny już po "Der Klassikerze"?

Po powrocie na boisko Bayern dalej dominował. Jego gra nie przynosiła jednak wiele, a i Arminia potrafiła im odpowiedzieć szybkimi kontrami. Trzecia bramka dla Bawarczyków długo nie przychodziła, ale w końcówce wreszcie udało im się przebić przez defensywę rywali. W 85. minucie Robert Lewandowski zszedł ze skrzydła do pola karnego, zagrał piłkę na milimetry do Jamala Musiali, który zdobył bramkę na 3:0. Trzy minuty później Lewandowski zszedł z boiska, zastąpiony przez Erica Maxima Choupo-Motinga i ostatecznie pozostał bez gola. Sędzia szybko skończył jednak mecz, a jego wynik nie uległ już zmianie.

Bayern po wyraźnym zwycięstwie 3:0 w Bielefeldzie utrzyma dziewięć punktów przewagi nad Borussią Dortmund, które miał po 29. kolejce ligowej. To oznacza, że jeśli w 31. kolejce, gdy wygrają u siebie bezpośrednie spotkanie przeciwko Borussii, to będą już pewni zdobycia mistrzostwa Niemiec. "Der Klassiker" zaplanowano na 18:30 w sobotę, 23 kwietnia.

Germany Soccer Bundesliga200 kibiców zaatakowało szatnię piłkarzy po meczu derbowym w Bundeslidze

Arminia Bielefeld wciąż walczy za to o uniknięcie spadku. W tym momencie do bezpiecznego piętnastego miejsca traci trzy punkty. Sama zajmuje siedemnastą pozycję z dorobkiem 26 punktów. W kolejny weekend zagra na wyjeździe z FC Koeln w sobotę, 23 kwietnia o 15:30.