Kahn komentuje sytuację Lewandowskiego. "Niektórzy myślą, że to gra online"

- Zawodnicy, którzy od lat dobrze grają w tym klubie, są wybitni. Oczywiście w pewnym momencie gracze tacy jak on wpadają na pomysł: "osiągnąłem tutaj wszystko i wszystko wygrałem". Potem potrzeba czasu, żeby go przekonać, żeby tu został - tak o sytuacji Roberta Lewandowskiego w rozmowie z portalem sport1.de wypowiedział się prezes Bayernu Oliver Kahn.

Telenowela na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego trwa już od kilku miesięcy. Wciąż nie wiadomo, gdzie zagra jeden z najlepszych piłkarzy świata. Reprezentant Polski nie może się porozumieć z działaczami Bayernu Monachium w sprawie nowego kontraktu. Mówi się, że może trafić do Barcelony.

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Do takiego scenariusza nie ma zamiaru dopuszczać prezes Bayernu, Oliver Kahn. Przy okazji meczu Ligi Mistrzów, w którym Bayern zremisował 1:1 z Villarrealem i w konsekwencji odpadł z turnieju, Kahn jasno wypowiedział się na temat przyszłości Lewandowskiego. - Z pewnością pozostanie z nami na kolejny sezon - powiedział w rozmowie z Amazon Prime Video, po czym dodał: - Nie jesteśmy tak szaleni, żeby dyskutować na temat transferu zawodnika, który zdobywa dla nas 30-40 bramek w każdym sezonie.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Oliver Kahn ponownie zabrał głos ws. Lewandowskiego. "Jesteśmy w kontakcie"

To jednak nie spowodowało, że temat ucichł. Wręcz przeciwnie – w niedzielę Lewandowski pojawił się na okładce katalońskiego "Sportu". Hiszpańscy dziennikarze przekonują, że zbliża się "czas decyzji" w sprawie Lewandowskiego. Wkrótce ma dojść do spotkania "na szczycie". Agent Lewandowskiego, Pini Zahavi, będzie rozmawiał z przedstawicielami Bayernu. Po tym spotkaniu może stać się jasne, czy Lewandowski zostanie, czy odejdzie z Monachium.  

Sytuację Polaka w rozmowie z portalem sport1.de ponownie skomentował Oliver Kahn. - Na dziś Robert ma z nami kontrakt na przyszły sezon. Jesteśmy w kontakcie z Robertem i chcemy, żeby pozostał w Bayernie jak najdłużej. Niektórzy myślą, że takie rozmowy i negocjacje kontraktów prowadzi się jak w grze online, gdzie na coś klikam, a on przedłuża swoją umowę – powiedział prezes klubu.

- Trzeba też przyjrzeć się sytuacji zawodników. Zawodnicy, którzy od lat dobrze grają w tym klubie, są wybitni. Robert został z nami światowym piłkarzem. Robert jest zawodnikiem, który ma potencjał do zdobywania 30,40 goli każdego roku. Oczywiście w pewnym momencie gracze tacy jak on wpadają na pomysł: "osiągnąłem tutaj wszystko i wszystko wygrałem". Potem potrzeba czasu, żeby go przekonać, żeby tu został - dodał.

- Spójrzmy na przykłady graczy, którzy zmienili kluby. Z czym utożsamiamy Ronaldo? Za jego czas w Realu Madryt. Z czym identyfikujemy Messiego? Z jego czasem w Barcelonie. Tak samo jest z Robertem. A tak przy okazji, takie rozmowy dotyczą również spraw finansowych. Wszyscy wiemy, że mamy za sobą dwa bardzo trudne lata. Jako klub musimy pomyśleć o tym, jak sobie z tym wszystkim poradzić w obecnej sytuacji. Ponieważ FC Bayern również cierpiał z powodu tych ostatnich dwóch lat – wyjaśnił Oliver Kahn.

Więcej o:
Copyright © Agora SA