Media: Czystki w Bayernie. Po sezonie może odejść aż 10 piłkarzy

Zaskakująca porażka z Villarrealem w Lidze Mistrzów może być dla Bayernu Monachium punktem zwrotnym. Według najnowszych doniesień medialnych Julian Nagelsmann nie jest do końca zadowolony z kadry pierwszego zespołu, wskutek czego po sezonie z klubu może odejść aż 10 piłkarzy.

Julian Nagelsmann właściwie od początku pracy w Monachium nie ukrywał, że chce nowych piłkarzy w swojej drużynie. Kilka razy dawał do zrozumienia, że konieczne będzie dokonanie jednego lub dwóch konkretnych wzmocnień. W mijającym tygodniu 34-latek po raz kolejny wspomniał o istocie potencjalnych ruchów na rynku transferowym.

Zobacz wideo Obóz Lewandowskiego zaszachował Bayern. Klub postawiony pod ścianą [SPORT.PL LIVE #20]

Długa lista piłkarzy Bayernu, którzy mogą odejść z klubu

Jak poinformowała stacja "Sport 1", znacznie więcej ruchów może dotyczyć pożegnania z piłkarzami. W gronie zawodników, którzy mają rzekomo największe szanse na odejście z Monachium, znajdują się Marc Roca, Bouna Sarr, Christian Früchtl i Malik Tillman.

Dwaj pierwsi gracze od dłuższego czasu leczą kontuzję. Hiszpan i Senegalczyk jak dotąd odrzucali możliwość przedwczesnego odejścia z Bayernu Monachium, co wynika głównie z atrakcyjności ich kontraktów. Obaj zarabiają bowiem około 2-3 miliony euro za sezon. Młody bramkarz Früchtl również nie odgrywa żadnej roli w planach klubu, natomiast w przypadku młodego Tillmanna mowa jest o wypożyczeniu.

Lewandowski i Gnabry również mogą odejść

Lista piłkarzy, którzy po sezonie mogą odejść z Bayernu jest znacznie dłuższa. Znajdują się na niej także Marcel Sabitzer, Omar Richards, Josip Stanisic, Tanguy Nianzou, ale także kluczowi zawodnicy jak Robert Lewandowski i Serge Gnabry.

W przypadku Stanisica i Nianzou wiele zależy od tego, czy Bayern zdoła znaleźć latem ich następców. Sabitzer mógłby z kolei odejść tylko wtedy, gdy do klubu trafi odpowiednia oferta. Jeśli zaś chodzi o Lewandowskiego i Gnabry'ego, plotki o ich rzekomym odejściu są rzecz jasna związane z przedłużającymi się negocjacjami na temat nowych kontraktów dla obu zawodników.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.