Kahn przedstawił stanowisko Bayernu ws. transferu Lewandowskiego. Zero dyskusji

Zwrot akcji w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego. Prezes Bayernu Monachium zakomunikował, że polski napastnik pozostanie w zespole na przyszły sezon. - Nie jesteśmy tak szaleni, żeby dyskutować na temat transferu zawodnika, który zdobywa dla nas 30-40 bramek w każdym sezonie.

Od wielu tygodni katalońskie media informują, że Robert Lewandowski bardzo przychylnie patrzy na możliwość letniego transferu do FC Barcelony. W poniedziałek TVP Sport dodało, że kapitan reprezentacji Polski zdążył już poinformować władze Bayernu Monachium, ze nie zamierza przedłużać kontraktu z klubem i jego celem jest transfer już tego lata na Camp Nou. Potwierdził to później również portal Interia.

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Jednak takim informacjom zaprzeczył Pini Zahavi. Słowom agenta Lewandowskiego wtórował również Florian Plettenberg. Dziennikarz niemieckiego "Sky Sport" potwierdził, że Barcelona szykuje ofertę dla 33-latka, ale Polak nie podjął jeszcze żadnej decyzji, tym bardziej nie rozmawiał z władzami Bayernu. Na przeszkodzie stają również kwestie finansowe. Niemiecki zespół żąda za Lewandowskiego 60 milionów euro. Z kolei drużyna Xaviego jest w stanie zaoferować o połowę mniejszą stawkę. 

Robert Lewandowski jednak pozostanie w Bayernie Monachium? "Nie jesteśmy tacy szaleni"

Do plotek o transferze 33-latka odniósł się również pracodawca Polaka, Oliver Kahn. W trakcie wywiadu dla Prime Video, Niemiec zakomunikować, że Robert pozostanie w zespole na kolejny sezon, rozwiewając wszystkie wątpliwości. Prezes nie bierze pod uwagę możliwości stracenia tak cennego zawodnika, jakim jest Lewandowski. 

- Z pewnością pozostanie z nami na kolejny sezon - powiedział Kahn na wizji, po czym dodał: - Nie jesteśmy tak szaleni, żeby dyskutować na temat transferu zawodnika, który zdobywa dla nas 30-40 bramek w każdym sezonie. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Kahn przyznał, że jest również oburzony doniesieniami mediów. Niemiec uważa, że nie ma żadnych rywali w walce o 33-latka. - Podobno istnieje konkurencja: kto wymyślił najbardziej bezsensowną historię o Robercie Lewandowskim? - zapytał prezes Bayernu Monachium.

W ten sposób Kahn potwierdził, że 33-letni napastnik nie jest na sprzedaż i pozostanie w Niemczech na kolejny sezon. Jednak jak do tej pory nie pojawiły się żadne doniesienia na temat rozpoczęcia negocjacji pomiędzy Bayernem Monachium a Robertem Lewandowskim. Klub był opieszały w swoich działaniach i nie inicjował rozmów z Polakiem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA