Media: Barcelona i Bayern ustaliły swoje ceny za Lewandowskiego. "Polak chce transferu"

- 2- lub 3-letni kontrakt o rocznych zarobkach w wysokości 35-40 milionów euro - taką propozycję według niemieckiego dziennikarza Floriana Plettenberga ze Sky ma złożyć FC Barcelona Robertowi Lewandowskiemu. O sprawie piszą także m.in. Gianluca Di Marzio i Gerard Romero.

W poniedziałek temat transferu Roberta Lewandowskiego do Barcelony został rozgrzany do czerwoności. Wszystko za sprawą informacji TVP Sport o tym, że Polak miałby już się dogadać z katalońskim klubem, a także poinformować prezydenta Bayernu Olivera Kahna o tym, że nie przedłuży umowy z mistrzami Niemiec i będzie chciał już latem odejść z Monachium.

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Media zagraniczne potwierdzają: Barcelona faktycznie chce Lewandowskiego

Jak się później okazało, informacje o porozumieniu na linii Barcelona - Lewandowski i jego decyzji o odejściu z Bayernu mogły być przedwczesne, ale raczej nie ma większych wątpliwości, że obóz Lewandowskiego faktycznie negocjuje z Barceloną. Potwierdzają to kolejne źródła zagraniczne. 

- Xavi chce Roberta Lewandowskiego, a "Lewy" jest otwarty na transfer do FC Barcelony. Z pewnością są rozmowy pomiędzy jego menedżerami a Barcą. Barcelona przygotowuje 2-3 letni kontrakt o zarobkach w wysokości 35-40 milionów euro brutto. Ale z Kahnem Lewandowski jeszcze nie rozmawiał - napisał w poniedziałek po południu świetnie zorientowany w sprawach Bayernu Monachium Florian Plettenberg, dziennikarz niemieckiego "Sky Sport".

Lewandowski ma wolną drogę do transferu do Barcelony. Prawo Webstera mu sprzyjaLewandowski ma wolną drogę do transferu do Barcelony. Prawo Webstera mu sprzyja

Tego samego dnia kolejne szczegóły zdradził dziennikarz z Katalonii Gerard Romero. - Barca powiedziała agentowi Lewandowskiego, że może zaoferować Bayernowi od 25 do 30 milionów euro. Bayern chce co najmniej 60 milionów - pisał. 

Hiszpan dodał, że Barcelona i obóz Lewandowskiego rozmawiały już o warunkach kontraktu. Romero także informuje, że zarówno "Lewandowski chce transferu" do Barcelony, jak i Polaka chce trener Xavi Hernandez. Barcelona nie ma jednak zamiaru płacić 60 milionów euro, a kluczem do finalizacji transferu ma być wola samego Lewandowskiego, który będzie musiał zrobić wszystko, aby odejść z Bayernu.

Robert LewandowskiKłopoty Lewandowskiego w szatni Bayernu. "Nie jest zbyt popularny"

Do kompletu należy dołączyć doniesienia Włocha Gianluki Di Marzio, który z kolei przyznaje, że Barcelona chciałaby zaoferować za Lewandowskiego 30 milionów euro, ale Bayern miałby się domagać zdecydowanie więcej - od 70 do 80 milionów.

Zdaniem Włocha Barcelona jest poważnie zainteresowana Polakiem, ale nie doszło jeszcze do negocjacji pomiędzy klubami. Także Di Marzio twierdzi, że Lewandowski jest pożądany przez Xaviego, a dzięki polskiemu napastnikowi Barca miałaby zrobić kolejny krok do przodu. 

Więcej o: