Mueller idzie śladem Lewandowskiego. Zaczął naciskać na władze Bayernu

Thomas Mueller wzorem Roberta Lewandowskiego zamierza walczyć o nową umowę w Bayernie Monachium. Niemiec w rozmowie z "Bildem" przyznał, że jego celem jest pozostanie na Allianz Arena jeszcze przynajmniej przez trzy lata.

Robert Lewandowski regularnie znajduje się w mediach za sprawą spekulacji na temat jego dalszej przyszłości w Bayernie Monachium. Umowa Polaka obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, jednak Bawarczycy nadal nie przystąpili do rozmów w sprawie jej przedłużenia. Zdaniem Fabrizio Romano, "Lewy" postawił klubowi ultimatum. Albo dostanie nowy kontrakt, albo latem poszuka sobie nowego miejsca do gry. 

Zobacz wideo Czesław Michniewicz odkrywa karty. Zaskakujące zmiany w składzie

Thomas Mueller idzie śladem Lewandowskiego. Także chce wymusić nową umowę 

Przy okazji zamieszania wokół Lewandowskiego, także inne gwiazdy Bayernu Monachium chcą ugrać coś dla siebie. Jednym z takich zawodników jest Thomas Mueller. Niemiec w rozmowie z "Bildem" ogłosił, że chce zostać na Allianz Arena przynajmniej do 2025 roku. Jego aktualna umowa wygasa jednak także już przyszłego lata. 

Trener Rosjan wściekł się po pytaniu o Polaków. Trener Rosjan wściekł się po pytaniu o Polaków. "Wszystko jest nieuczciwe!"

- Postanowiłem, że chcę grać w piłkę na najwyższym poziomie do 2025 roku. Tak to wygląda w tej chwili. Mój kontrakt obowiązuje obecnie do 2023 roku, dlatego trzeba zobaczyć, co zrobimy w tej sprawie. Zasadniczo jest tak, że klub i my, zawodnicy, zawsze w pewien sposób ze sobą rozmawiamy - stwierdził Mueller. 

- Myślę, że po obu stronach jest dużo wzajemnego szacunku - dodał. Mimo optymizmu Muellera sprawa może nie być taka prosta. Zdaniem niemieckich mediów Bayern wstrzymuje się na razie z rozmowami na temat przedłużenia kontraktów swoich gwiazd, gdyż obawia się o klubowe finanse. 

"Bayern obawia się, że Lewandowski, Mueller i Neuer zażądają dużej podwyżki ze względu na ich status w klubie. Szefowie chcą tego uniknąć, ponieważ gracze już teraz zarabiają najwięcej" - pisze "Sport Bild".  Wspomniana trójka łącznie pobiera bowiem z klubowej kasy co roku aż 64 miliony euro. 

Bayern Monachium jednak czasu ma coraz mniej. Jeśli działacze szybko nie podejmą negocjacji ze swoimi gwiazdami, Lewandowski, Mueller i Neuer (umowa doświadczonego bramkarza także wygasa latem 2023), mogą odejść. Na mocy przepisów, już od 1 stycznia 2023 roku będą mogli podpisać kontrakty z nowymi zespołami. 

Paul PogbaPogba szczery jak nigdy. Poważny problem zaczął się od Mourinho

Więcej o: