Wpadka Borussii Dortmund. Bayern umacnia się na pozycji lidera

Niespodzianka w Kolonii. Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe w meczu 27 kolejki Bundesligi z FC Koeln 1:1. To oznacza, że BVB nie zmniejszy swojego dystansu punktowego do Bayernu Monachium.

Choć BVB w ostatnim czasie nie zachwyca, to wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Niemiec. Podopieczni Marco Rose wygrali ostatni mecz z Mainz 1:0 i dzięki temu zmniejszyli swoją stratę do Bayernu Monachium na cztery punkty.

Na pierwsze trafienie nie trzeba było długo czekać. Już w ósmej minucie, Marius Wolf nie dał szans bramkarzowi Koeln i goście wyszli na prowadzenie. Zawodnicy z Kolonii szybko wzięli się do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą strzelili wyrównującego gola. Bramkę w 35. minucie zdobył Sebastian Andersson.

Od początku spotkania wystąpił Erling Halaand. Norweg miał dwie okazje do strzelenia bramki, ale za każdym razem zawodził. W 56. minucie młody napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Schaebe, lecz przegrał ten pojedynek. Choć Borussia w drugiej połowie przeważała, to nie była w stanie objąć prowadzenia i mecz zakończył się remisem 1:1.

Po tym wyniku, podopieczni Marco Rose tracą do liderującego Bayernu już sześć punktów. Do końca sezonu w Bundeslidze pozostało jeszcze siedem kolejek.