Kosmiczny Lewandowski. Wyrównał niebotyczny rekord i goni za kolejnym

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu z Unionem Berlin (4:0) i przebił barierę 30 bramek w tym sezonie Bundesligi. Polak dokonał tego po raz trzeci z rzędu i po raz piąty w karierze, wyrównując tym samym rekord Gerda Muellera.

Robert Lewandowski opuścił wtorkowy trening Bayernu Monachium z urazem i rozpoczął walkę z czasem, aby wykurować się na spotkanie z Unionem Berlin. Na szczęście dla napastnika kontuzja okazała się niegroźna i Polak był do dyspozycji Juliana Nagelsmanna na kolejny mecz w Bundeslidze. W październiku Lewandowski trafił dwukrotnie w wyjazdowym meczu z Unionem, przyczyniając się do wysokiej wygranej Bawarczyków (5:2).

Robert Lewandowski wyrównał kolejny rekord Gerda Muellera. I goni za swoim

Robert Lewandowski wybiegł w podstawowym składzie Bayernu Monachium na mecz z Unionem Berlin. Napastnik reprezentacji Polski musiał czekać na bramkę do końca pierwszej połowy, kiedy to Bayern otrzymał rzut karny w 44. minucie po faulu Andreasa Luthe na Lewandowskim. Polak nie miał większego problemu z wykorzystaniem jedenastki, uderzając w prawy róg bramki. Tym samym Lewandowski został drugim zawodnikiem w historii, który przekroczył barierę minimum 30 bramek w pięciu sezonach Bundesligi.

Robert Lewandowski zrównał się z Gerdem Muellerem, który dokonywał tego w sezonie 1968/1969, 1969/1970, 1971/1972, 1972/1973 i 1973/1974. Dodatkowo Lewandowski strzelił co najmniej 30 goli w Bundeslidze w trzecim sezonie z rzędu. Polak dołożył drugie trafienie w meczu z Unionem w 48. minucie po asyście Jamala Musiali. Tym samym Lewandowski ma już 31 goli w tym sezonie Bundesligi i traci dziesięć trafień do swojego rekordu, ustanowionego w zeszłym sezonie.

Robert Lewandowski ma przed sobą siedem meczów w Bundeslidze, w których może zbliżyć się do własnego rekordu pod względem goli w jednym sezonie ligowym. Bayern Monachium zagra jeszcze z Freiburgiem (02.04), Augsburgiem (09.04), Arminią Bielefeld (17.04), Mainz (23.04), Vfb Stuttgart (07.05) i Wolfsburgiem (14.05).