Jak to nie wpadło? Robert Lewandowski miał na nodze piłkę na wagę zwycięstwa [WIDEO]

Bayern Monachium zremisował 1:1 z Hoffenheim po trafieniu Roberta Lewandowskiego w doliczonym czasie pierwszej połowy. Polak mógł mieć drugiego gola na koncie w tym meczu, ale po ogromny zamieszaniu pod bramką rywali piłka nie wpadła do siatki.

Bayern Monachium zremisował 1:1 z Hoffenheim w meczu 26. kolejki Bundesligi. Jedynego gola dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski pod koniec pierwszej połowy. Była to już jego 29. bramka w sezonie. Napastnik strzelił już 17 goli poza Monachium, czyli tyle samo, ile dotychczasowi rekordziści Bundesligi pod tym względem, czyli Timo Werner oraz Jupp Heynkcess.

Bayern remisuje z Hoffenheim. Robert Lewandowski był centymetry od strzelenia drugiego gola

Bawarczycy już po raz drugi z rzędu stracili punkty w lidze. Tydzień temu zremisowali z Bayerem Leverkusen. Sobotnia wpadka z Hoffenheim może być dla nich bardziej bolesna, bo byli zdecydowanie lepszym zespołem i tylko nieskuteczności zawdzięczają, że nie zdobyli trzech punktów.

Grzegorz Krychowiak zaprezentowany w barwach FK KrasnodarWyjaśniła się przyszłość Grzegorza Krychowiaka. Wiadomo, gdzie zagra

O włos od strzelenia zwycięskiego gola był Robert Lewandowski. W 72. minucie Bayern przeprowadził składną akcję, ale stuprocentowej okazji nie wykorzystał Thomas Mueller. Piłkę lecącą do bramki po jego uderzeniu zablokował jeden z defensorów Hoffenheim. Blisko wykończenia tej akcji był Robert Lewandowski, któremu zabrakło niewiele, aby znaleźć się pierwszym przy odbitej piłce i trafić do pustej bramki z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Ostatecznie piłkę złapał w ręce bramkarz Baumann. Akcję można obejrzeć poniżej od 0:55.

Po remisie Bayern ma na koncie 60 punktów, aż o 10 więcej od drugiej Borussii Dortmund. Główny rywal Bawarczyków ma jednak dwa spotkania rozegrane mniej. W 2022 roku podopieczni Juliana Nagelsmanna stracili punkty już po raz czwarty w lidze (dziewięć meczów rozegranych).