Niemcy donoszą o metamorfozie Lewandowskiego. "Bardzo się zmienił"

Niemiecki dziennik "Sport Bild" zauważa, że Robert Lewandowski bardzo się zmienił od momentu, kiedy został trzecim kapitanem Bayernu w 2019 roku. - Na nastrój Lewandowskiego wpływają jego bramki - czytamy w artykule.

Robert Lewandowski wciąż nie przedłużył kontraktu z Bayernem Monachium. Obecna umowa wiąże kapitana reprezentacji Polski z mistrzami Niemiec do końca czerwca 2023 roku, co oznacza, że na początku przyszłego roku Lewandowski mógłby rozmawiać z dowolnym klubem o przedwstępnej umowie. Fabrizio Romano poinformował, że do tej pory nie doszło do rozmów na linii Bayern - Lewandowski na temat nowej umowy.

Zobacz wideo To piłkarze stoją za buntem PZPN. Wiemy, kto był inicjatorem

Niemcy zauważają przemianę Roberta Lewandowskiego. "Bramki mają wpływ na nastrój"

Niemiecki dziennik "Sport Bild" przyjrzał się trójce zawodników, którzy mają największy wpływ na Bayern Monachium. Mowa tutaj o Robercie Lewandowskim, Thomasie Muellerze oraz Manuelu Neuerze. Dziennikarze podkreślają, że Mueller ma kontakt z każdym zawodnikiem Bayernu i dobrze odnajduje się w każdej grupie w szatni. Manuel Neuer ma status "nietykalnego" z racji na swoją charyzmę i występy. Bramkarz tworzy zgraną grupę ze Svenem Ulreichem i Christianem Fruechtlem.

Niemcy skupiają się także na Robercie Lewandowskim i zauważają jego przemianę od momentu awansu w hierarchii do opaski kapitańskiej w 2019 roku - obecnie jest trzeci, po Neuerze i Muellerze. "Lewandowski bardzo się zmienił. Stara się otwarcie dzielić swoimi opiniami i pielęgnuje wymianę poglądów, szczególnie ze sztabem szkoleniowym" - czytamy. "Sport Bild" zauważa, że wpływ na nastrój Polaka mają bramki. Jeżeli Lewandowski nie strzela gola w meczu, to podczas treningów jest dużo spokojniejszy i nieco bardziej wycofany.

Dziennikarze dodają, że podczas treningów często robi się głośno i dochodzi do spięć pomiędzy Robertem Lewandowskim a Leroyem Sane. Robert Lewandowski nie strzelił gola w ostatnim meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt (1:0), przez co nie wyrównał rekordu Juppa Heynckesa i Timo Wernera w największej liczbie goli na wyjeździe w jednym sezonie Bundesligi - Lewandowski ma 16 bramek, natomiast Heynckes i Werner 17.

Więcej o: