Haaland odrabia straty do Lewandowskiego. Nagle boom. Znowu ma problem

Erling Braut Haaland zdobył bramkę w meczu z Hoffenheim (3:2) i zmniejszył stratę do Roberta Lewandowskiego, ale przedwcześnie opuścił boisko z powodu urazu.

Raczej przesądzone wydaje się, że Erling Braut Haaland odejdzie z Borussii Dortmund latem tego roku, ponieważ wraz z końcem obecnego sezonu w jego kontrakcie aktywuje się klauzula odstępnego wynosząca "zaledwie" 75 mln euro. Haaland zdradził w rozmowie z Viaplay, że nie podoba mu się podejście Borussii Dortmund, która w tym momencie domaga się deklaracji dot. przyszłości. "Borussia zaczęła wywierać na mnie ogromną presję. Klub za to chce, żebym zdecydował teraz o swojej przyszłości" - mówił napastnik.

Erling Braut Haaland znów kontuzjowany. Nie dokończył meczu z Hoffenheim

Erling Braut Haaland wystąpił w podstawowym składzie Borussii Dortmund w meczu z Hoffenheim. Reprezentant Norwegii strzelił gola w szóstej minucie spotkania, wykorzystując podanie Donyella Malena. Tym samym Haaland zdobył swoją 16. bramkę w tym sezonie Bundesligi i zmniejszył stratę do Roberta Lewandowskiego oraz Patrika Schicka, którzy mają odpowiednio 23 oraz 18 trafień w lidze niemieckiej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W 15. minucie Haaland mógł strzelić drugiego gola, ale nie wykorzystał dośrodkowania z prawego skrzydła. Norweg wywrócił się w polu karnym i od razu zasygnalizował problemy z kolanem. Po dwóch minutach napastnik jednak podniósł się z murawy i mógł kontynuować spotkanie, aż do 63. minuty. Wówczas jego miejsce zajął Axel Witsel, a Haaland opuścił boisko z grymasem na twarzy. Portal sport1.de poinformował, że Erling Braut Haaland może mieć problemy z mięśniem przywodziciela, ale pojawiają się też informacje, że reprezentant Norwegii doznał urazu pachwiny.

Na ten moment Borussia Dortmund nie poinformowała, jaka jest oficjalna diagnoza lekarzy ws. Haalanda. W trakcie tego sezonu były zawodnik RB Salzburg zmagał się z urazami mięśniowymi i kontuzją biodra. Z powodu problemów zdrowotnych Erling Braut Haaland łącznie opuścił dziesięć spotkań, licząc wszystkie rozgrywki. Haaland strzelił 23 gole i zanotował sześć asyst w 20 meczach tego sezonu.